Menu

Czerwona kartka za umyślny kaszel? IFAB to rozważa

Czerwona kartka za umyślny kaszel? IFAB to rozważa
Wykluczenie gracza może nastąpić w sytuacji, gdy arbiter jest pewien, że kaszel był celowym działaniem. (Fot. Getty Images)
Międzynarodowa Rada Futbolu (IFAB) poinformowała, że sędziowie będą mogli karać piłkarzy czerwonymi kartkami za umyślny kaszel w ich stronę lub innych zawodników. Dyrektywa związana jest z bezpieczeństwem i zdrowiem w czasie pandemii koronawirusa.
Reklama

IFAB zaznaczyła, że wykluczenie gracza może nastąpić w sytuacji, gdy arbiter jest pewien, że kaszel był celowym działaniem. Żółta kartka jest również opcjonalna za takie niesportowe zachowanie. "To musi być jasne, rozmyślne działanie ze strony zawodnika" - podkreślono.

Wyjaśniono również, że sędzia nie będzie podejmował żadnych działań, jeśli kaszel był przypadkowy i miał miejsce w dużej odległości między piłkarzami. "Jednak gdy zawodnicy są wystarczająco blisko, sędzia może podjąć działania" - dodano.

W profesjonalnym futbolu gracze są regularnie testowani pod kątem Covid-19 i dlatego zakłada się, że wychodząc na boisko nie są zainfekowani, to jednak IFAB wskazuje, że sędzia może według swojej oceny zdecydować, czy dane zachowanie czy też gest jest niebezpieczny lub obraźliwy.

Angielska federacja podała, że wytyczne zostaną ze skutkiem natychmiastowym zastosowane m.in. na poziomie piłki amatorskiej.

Czytaj więcej:

Eksperci: "Wielu piłkarzy zostanie bez pracy"

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.09.2020
  GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama