Menu

Czekoladki Quality Street znów w pomniejszonych pudełkach

Czekoladki Quality Street znów w pomniejszonych pudełkach
Pierwsze cukierki Quality Street pojawiły się w UK w 1890 roku. (Fot. Getty Images)
W związku z pojawiającymi się już w sklepach świątecznymi produktami, Brytyjczycy szczególną uwagę zwrócili na tegoroczny design pudełek popularnych cukierków Quality Street. Uwagę przyciągnęła jednak nie sama grafika na opakowaniu, a fakt, że pomniejszono je już kolejny rok z rzędu.
Reklama

Zjawisko downsizingu, czyli pomniejszania produktów, sprzedawanych za tę samą lub nawet wyższą cenę, nie jest niczym nowym, ale w ostatnich latach zdaje się przybierać na sile.

Już rok temu brytyjskie media wiele uwagi poświęciły faktowi, że kolejne święta z rzędu producent Quality Street obniżył wagę tradycyjnych puszek, które sa nieodłącznym elementem bożonarodzeniowych celebracji. 

Również w tym roku opakowanie ponownie zostało pomniejszone - tym razem z 720 do 650 gramów. Różnica aż 70 gramów nie spowodowała jednak, że cena czekoladek spadła. 

Nestle przyznało, że sezonowe pudełko czekoladek faktycznie jest mniejsze niż wcześniej, ale do sprzedaży trafią również specjalne puszki o wadze 1 kg.

Pojawią się również złote puszki o wadze 800 g i 2 kg, ale będzie je można nabyć jedynie w sieci sklepów Tesco oraz Costco. 

"2019 to ważny rok dla Quality Street. Pojawi się nowy cukierek i zupełnie nowy design opakowań. Produkcja ruszyła już pełną parą" - przekazała Ellie Worley odpowiedzialna za markę Quality Street.

Z oficjalnego oświadczenia firmy wynika, że produkcję cukierków na święta rozpoczęto już w specjalnej fabryce Quality Street w angielskim Halifax. Czekoladki produkowane są 7 dni w tygodniu przez całą dobę, a w ciągu zaledwie jednej minuty powstaje aż 85 puszek. 

Nestle tłumaczy decyzję o pozostawieniu tej samej ceny faktem, że w pudełkach znajdzie się więcej cukierków czekoladowych - ich proporcja względem tych wykonanych z toffi wzrośnie z 35 proc. do 46 proc. Produkty czekoladowe są droższe w produkcji, co ma rekompensować tę samą cenę.

Nowym cukierkiem, który po raz pierwszy zadebiutuje w tym roku, będzie Chocolate Caramel Brownie. Czekoladka będzie "ubrana" w jasnoniebieski papierek. W tym roku w sprzedaży pojawi się również oficjalny kalendarz adwentowy Quality Street.

  Komentarze
  • Czytelnik anonimowy
   9 września 2019, 16:29

   nie tknęłabym tego

  • Raze
   9 września 2019, 19:51

   Kłamcy, oszuści, naciągacze. A głupi motłoch i tak kupi z pocałowaniem w du...

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.07.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.467 złUSD 3.976 złCHF 4.202 zł

  Sport


  Sport

  Reklama