Menu

Coraz więcej gwiazd w turniejach bałkańskich Djokovica

Coraz więcej gwiazd w turniejach bałkańskich Djokovica
Djokovic i Cilic podczas turnieju ATP w Londynie w 2018 roku. (Fot. Getty Images)
Chorwaci Marin Cilic i Borna Coric wezmą udział w cyklu turniejów tenisowych Adria Tour, organizowanych przez lidera rankingu ATP Serba Novaka Djokovica. Już wcześniej swój start potwierdzili Austriak Dominic Thiem, Niemiec Alexander Zverev oraz Bułgar Grigor Dimitrow.
Reklama

Pierwszy z czterech turniejów odbędzie się w dniach 13-14 czerwca w Belgradzie. Ze stolicy Serbii tenisiści przeniosą się do adriatyckiego kurortu Zadar, gdzie Cilic i Coric zagrają przed własną publicznością.

''Dziękuję Marinowi i Bornie za to, że dołączyli do cyklu bez pytania o warunki finansowe. Znam ich od dawna, są świetnymi facetami. Jesteśmy dobrymi przyjaciółmi i naprawdę nie mogę się doczekać spotkania z nimi w Zadarze" – podsumował Djokovic.

Cykl miały uzupełnić turnieje w Czarnogórze oraz w Bośni i Hercegowinie, ale Djokovic zasygnalizował, że być może trzeba będzie przenieść je w inne miejsce w związku z problemami organizacyjnymi.

Serb powrócił w niedzielę do Belgradu po dwumiesięcznym pobycie u swojego młodszego brata Marko w hiszpańskiej Marbelli. Tam lidera światowego rankingu zatrzymała pandemia koronawirusa.

Wskutek pandemii odwołano lub przełożono wszystkie turnieje ATP i WTA od początku marca. Rywalizacja ma być wznowiona na początku sierpnia. 

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 08.07.2020
  GBP 4.970 złEUR 4.474 złUSD 3.967 złCHF 4.212 zł

  Sport


  Sport

  Reklama