Menu

Co czwarty lekarz w UK na "chorobowym"

Co czwarty lekarz w UK na "chorobowym"
"Gdzieś z tyłu głowy pojawiają się złe myśli, że możemy stracić jeszcze więcej medyków, którzy zachorują na Covid-19". (Fot. Getty Images)
Obecnie aż 25 proc. lekarzy w Wielkiej Brytanii nie pracuje, bo jest chora lub przebywa na kwarantannie, aby opiekować się bliskimi zakażonymi koronawirusem - wynika z danych organizacji medycznej Royal College of Physicians (RCP).
Reklama

Jak podkreśla szef RCP, prof. Andrew Goddard, absencja lekarzy mocno uderza w poziom opieki medycznej w brytyjskich szpitalach - zwłaszcza w Londynie  i Birmingham.

"To naprawdę ma duży wpływ na oddziały ratunkowe, a brytyjska stolica jest obecnie w znacznie gorszej sytuacji niż reszta kraju. Birmingham również ma problemy" - zauważa specjalista.

Goddard dodaje, że oddziały szpitalne w całej Anglii w "bardzo szybkim tempie są przekształcane w oddziały zakaźne do walki z Covid-19".

Najgorsza sytuacja panuje w Londynie, gdzie jest najwięcej zakażeń w kraju. (Fot. Getty Images)

Jednocześnie przyznaje, że niektóre szpitale "już naprawdę zbliżają się do granic swoich możliwości". "W Londynie sytuacja jest już bardzo, bardzo trudna. Nawet ciężko sobie wyobrazić, jak bardzo" - zaznacza szef RCP.

Jego zdaniem, nie wiadomo, czy liczba 25 proc. lekarzy, którzy są na zwolnieniu, będzie stała. "Obecnie większość z nich jest na chorobowym, ponieważ opiekuje się bliskimi w kwarantannie. Oczywiście są też lekarze, którzy sami są zakażeni koronawirsuem" - zauważa i dodaje, że "gdzieś z tyłu głowy pojawiają się złe myśli, że możemy stracić jeszcze więcej medyków, którzy zachorują na Covid-19".

Według najnowszych danych, w Wielkiej Brytanii odnotowano już ponad 22 tys. przypadków Covid-19, z czego 1 408 osób zmarło.

Czytaj więcej:

Dyrektor NHS: Mniej niż 20 tys. zgonów z powodu epidemii będzie sukcesem

Londyn: Nowy szpital tymczasowy "największym medycznym projektem od II wojny światowej"

Niska przeżywalność pacjentów z koronawirusem w szpitalach w UK

Airbnb zaoferował darmowe noclegi dla pracowników NHS

Imperial College London: Koronawirus w UK spowalnia

Pracownicy linii lotniczych będą pracować dla NHS

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 28.05.2020
  GBP 4.932 złEUR 4.426 złUSD 4.024 złCHF 4.149 zł

  Sport


  Sport

  Reklama