Menu

Clintons walczy o przetrwanie. Trwają rozmowy ostatniej szansy

Clintons walczy o przetrwanie. Trwają rozmowy ostatniej szansy
Firma zatrudnia w Wielkiej Brytanii ok. 2 500 osób. (Fot. Getty Images)
Specjalizująca się w sprzedaży kartek okolicznościowych sieć Clintons to kolejny detalista w Wielkiej Brytanii z poważnymi problemami finansowymi. Firma, która zatrudnia ok. 2 500 osób, rozważa zamknięcie części sklepów - informuje BBC.
Reklama

Spółka prowadzi rozmowy restrukturyzacyjne z właścicielami sklepów, co jest kolejnym sygnałem kryzysu na handlowych ulicach brytyjskich miast - zauważa BBC.

W niedzielę brytyjskie media informowały, że sieć planuje zamknięcie 66 z 332 oddziałów. Jednak rzeczniczka Clintons przekazała BBC, że "rozmowy trwają, a firma nie podjęła jeszcze żadnych decyzji".

Przedstawicielka detalisty nie chciała również odnieść się do medialnych doniesień, że 90 sklepów sieci przynosi straty, a sprzedaż Clintons systematycznie spada.

Kilka dni temu sieć Mothercare ogłosiła plany zakończenia swojej działalności na terenie UK. (Fot. Getty Images)

Teraz sieć będzie szukać ratunku w tzw. dobrowolnym porozumieniu spółki (Company Voluntary Agreement - CVA). Jest to umowa pomiędzy firmą a jej wierzycielami, gdzie następuje spłata stałej kwoty niższej niż rzeczywiste zadłużenie. CVA jest zarządzana przez likwidatora - w przypadku Clintons będzie to firma konsultingowa KPMG.

Jeden z właścicieli, który wynajmuje lokal detaliście, przyznał w rozmowie z BBC, że chociaż w zeszłym tygodniu odbyło się spotkanie z firmą, podano bardzo niewiele szczegółów planu ratunkowego. W tym tygodniu spodziewane są kolejne rozmowy.

Wiadomość o problemach Clintons pojawia się kilka dni po tym, jak Mothercare, sprzedawca artykułów dla dzieci, ogłosił plany zakończenia swojej działalności na terenie Zjednoczonego Królestwa, narażając ponad 2,5 tys. ludzi na utratę pracy.

Czytaj więcej:

L.K. Bennett na skraju bankructwa

Boots może zamknąć 200 sklepów w UK

Jamie Oliver wie, co zrobi z "pozostałościami" po swoim imperium

Sieć sklepów Mothercare przygotowuje się do ogłoszenia upadłości

  Komentarze
  • Kazio
   12 listopada 2019, 15:19

   Brexicik..a to dopiero poczatek :D

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.09.2020
  GBP 5.052 złEUR 4.583 złUSD 3.923 złCHF 4.250 zł

  Sport


  Sport

  Reklama