Menu

Chrzest Archiego "za kilka dni". Uroczystość nie będzie tradycyjna

Chrzest Archiego "za kilka dni". Uroczystość nie będzie tradycyjna
Archie przyszedł na świat 6 maja br. (Fot. Getty Images)
W najbliższy weekend, czyli dwa miesiące po narodzinach, zostanie ochrzczony syn Meghan i Harry'ego - Archie Harrison. Na ceremonii o 'charakterze prywatnym' zabraknie królowej Elżbiety II, a zdjęcia z wydarzenia trafią do sieci dopiero kilka dni później.
Reklama

Chrzest odbędzie się w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsorze, a sakramentu udzieli arcybiskup Canterbury, Justin Welby.

Harry i Meghan zdecydowali, że ceremonia będzie miała charakter prywatny. Media spekulują, że wpływ na to mogła mieć fala krytyki, która spadła na nich po informacji, że remont ich rezydencji kosztował ponad 2 miliony funtów. Pieniądze pochodziły od brytyjskich podatników.

Księżna i książę Sussex otrzymali niedawno od drużyny Red Sox zestaw małego kibica dla Archiego. (Fot. Getty Images)

Według doniesień prasy, w chrzcinach Archiego weźmie udział najbliższa rodzina. Nie zabraknie księcia Karola i księżnej Camilli oraz Williama z Kate. Do Londynu przyleci z Nowego Jorku matka Meghan - Doria Ragland.

Jak donoszą brytyjskie media, wśród gości mają pojawić się także sławne przyjaciółki Meghan, tj. Serena Williams i Jessica Mulroney, które zostały wybrane na matki chrzestne Archiego.

Na ceremonii nie pojawi się prawdopodobnie królowa Elżbieta II. Podobna sytuacja miała miejsce podczas chrzcin księcia Louisa.

Para planuje opublikować starannie wybrane zdjęcia Archiego z rodziną i rodzicami chrzestnymi dopiero kilka dni po chrzcinach.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 06.08.2020
  GBP 4.901 złEUR 4.410 złUSD 3.724 złCHF 4.100 zł

  Sport


  Sport

  Reklama