Menu

Chris Froome nie mówi jeszcze ostatniego słowa w tym roku

Chris Froome nie mówi jeszcze ostatniego słowa w tym roku
Froome to trzykrotny triumfator "Wielkiej Pętli". (Fot. Getty Images)
Czterokrotny zwycięzca Tour de France Brytyjczyk Chris Froome, który przechodzi rehabilitację po wypadku na trasie Criterium du Dauphine oraz urazie palca w... kuchni, nie wyklucza startów w 2019 r. 'Byłoby świetnie, gdyby udało się jeszcze wystartować w tym roku' - stwierdził.
Reklama

"To byłoby wspaniałe móc pojechać w jakimś wyścigu posezonowym, tak jak to miałem w zwyczaju robić w poprzednich latach. Wrócić do profesjonalnego ścigania przed styczniem" - wyznał kolarz, który na razie chodzi jeszcze o kulach, gazecie "The Telegraph".

Froome nie ścigał się od czerwca, gdy uległ poważnemu wypadkowi w Criterium du Dauphine, doznając uszkodzeń narządów wewnętrznych, złamań kończyn, żeber i urazu kręgosłupa. Z tego powodu nie wystartował w Tour de France, w którym zwyciężył cztery razy (2013, 2015, 2016, 2017), a w ubiegłym roku zajął trzecie miejsce.

Tydzień temu był ponownie z wizytą w szpitalu po tym jak w kuchni przeciął nożem kciuk uszkadzając jedno ze ścięgien palca.

Media angielskie spekulują, że Brytyjczyk może pojawić się w japońskiej Saitamie, gdzie odbędzie się kryterium 27 października. Zawodnik nie wybiega jednak oficjalnie tak daleko w przyszłość i na razie czyni pierwsze próby na rowerze jeżdżąc na welodromie.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 07.07.2020
  GBP 4.950 złEUR 4.471 złUSD 3.969 złCHF 4.203 zł

  Sport


  Sport

  Reklama