Menu

Chmura latających mrówek nad UK. "Niebo było czarne"

Chmura latających mrówek nad UK. "Niebo było czarne"
Chmura mrówek poruszała się po Hampshire, West Sussex, Kent i Dorset w środę między godz. 8:00 a 11:00. (Fot. Getty Images)
Chmura mrówek lecących w środę nad Wielką Brytanią była tak gęsta, że można ją było zobaczyć na zdjęciach satelitarnych z kosmosu - informują meteorolodzy z Met Office.
Reklama

Rój owadów, który został uchwycony przez radar Met Office, przyciemnił niebo nad południową Anglią. Interaktywna mapa pokazała "bałagan owadów" rozciągający się na długości ponad 550 km - od Penzance w Kornwalii do Sturry w Kent.

Met Office opublikował tweet o tym zjawisku w środę po południu, pisząc: "Najnowszy widok z kosmosu pokazuje, że nasz radar odbiera coś, co nie jest opadem na południowym wybrzeżu…". Później okazało się, że tajemniczą plamą była chmura latających mrówek.

Rzecznik Met Office wyjaśnił w rozmowie ze Standard.co.uk, w jaki sposób eksperci są w stanie rozpoznać to zjawisko. "Nasze radary są na tyle nowoczesne, aby odróżnić deszcz od śniegu, a także mogą mierzyć odbicia światła w miejscu, w którym owady powodują ten bałagan"- tłumaczył.

Chmura mrówek poruszała się po Hampshire, West Sussex, Kent i Dorset w środę między godz. 8:00 a 11:00. Eksperci twierdzą, że masowy ruch owadów był spowodowany okresem godowym. Wtedy samice i samce mają skrzydła.

"Gdy królowa wyrusza, emituje feromony, które przyciągają męskie osobniki. Ale kiedy za nią podążają, ona ucieka, co oznacza, że ​​tylko najsilniejsi są w stanie za nią nadążyć" - wyjaśniają eksperci.

Simon King, prezenter pogody BBC, przyznał, że był to największy rój owadów, jaki widział w Wielkiej Brytanii i było to "niesamowite zjawisko". "Mimo wszystko współczuję wszystkim ludziom, którzy spotkali na swojej drodze chmurę latających mrówek" - podsumował.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 10.07.2020
  GBP 4.994 złEUR 4.474 złUSD 3.965 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama