Menu

Chiny: W związku z koronawirusem władze zamkną częściowo Wielki Mur

Chiny: W związku z koronawirusem władze zamkną częściowo Wielki Mur
Władze Chin obawiają się, że wirus wymknie się spod kontroli. (Fot. Getty Images)
Chiny wzmogły działania w celu powstrzymania niebezpiecznego koronawirusa, m.in. ogłaszając zamknięcie odcinków Wielkiego Muru i Disneylandu w Szanghaju. W związku z epidemią w mieście Wuhan w ekspresowym tempie ma powstać szpital na 1 000 łóżek.
Reklama

Władze obawiają się, że wirus, który spowodował dotąd śmierć co najmniej 25 osób i wywołał ponad 800 zakażeń, może zacząć rozprzestrzeniać się szybciej w związku z chińskim Nowym Rokiem, kiedy setki milionów Chińczyków podróżują do swoich rodzin i za granicę podczas rozpoczynających się dziś tygodniowych wakacji.

Park rozrywki Disneyland w Szanghaju zostanie zamknięty od jutra z obawy, że w wolne dni, kiedy park byłby pełen odwiedzających, wirus mógłby się gwałtownie rozprzestrzenić.

Lokalna gazeta rządowa "Changjiang Ribao" podała, że w Wuhan budowany jest nowy szpital na 1 000 łóżek, w którym leczone mają być osoby zakażone. Maszyny budowlane, w tym 35 koparek i 10 spycharek, przybyły na plac budowy wczoraj wieczorem; obiekt ma być gotowy do 3 lutego. "Konstrukcja tego projektu ma rozwiązać problem brakujących zasobów medycznych" - przekazano w artykule. "Będą to budynki prefabrykowane, więc nie tylko będą budowane szybko, ale również ich cena będzie niska" - podkreślono.

W Wuhan trwa budowa nowego szpitala na tysiąc łóżek. Ma zostać ukończony jeszcze na początku lutego. (Fot. Getty Images)

Władze Pekinu wezwały mieszkańców powracających z obszarów, na których stwierdzono występowanie wirusa, do pozostania w domu przez 14 dni - poinformował "Beijing Ribao". Niektóre odcinki Wielkiego Muru Chińskiego w pobliżu Pekinu, w tym należące do najczęściej odwiedzanych, będą zamknięte dla zwiedzających od jutra.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła, że nowy koronawirus, wywołujący ostre zapalenie płuc, jest zagrożeniem dla Chin, ale powstrzymała się od ogłoszenia epidemii o zasięgu międzynarodowym.

Czytaj więcej:

Koronawirus z Chin: Heathrow wydziela specjalny obszar dla pasażerów

Brytyjska minister biznesu: Epidemia koronawirusa jest problemem dla świata

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.02.2020
  GBP 5.111 złEUR 4.279 złUSD 3.962 złCHF 4.031 zł

  Sport


  Reklama