Menu

Cardiff City odwołał się do CAS w sprawie Sali

Cardiff City odwołał się do CAS w sprawie Sali
Emiliano Sala zginął tragicznie 21 stycznia br. w katastrofie lotniczej. (Fot. Getty Images)
Klub piłkarski Cardiff City złożył odwołanie do Międzynarodowego Trybunału ds. Sportu (CAS) w Lozannie od decyzji FIFA nakazującej zapłacić francuskiemu Nantes pierwszą ratę wynoszącą 6 mln euro za transfer Emiliano Sali, który zginął tragicznie w katastrofie lotniczej.
Reklama

Na początku listopada br. Międzynarodowa Federacja Piłkarska (FIFA) opublikowała pełne uzasadnienie swojej wrześniowej decyzji, zgodnie z którą Cardiff City musi zapłacić uzgodnioną pierwszą ratę.

Komitet FIFA ds. statusu piłkarzy stwierdził, że jeśli walijski klub nie zapłaci tej kwoty w ciągu 45 dni od otrzymania danych bankowych od Nantes, wejdzie w życie "zakaz rejestracji nowych graczy, zarówno w kraju, jak i za granicą, na maksymalny okres trzech następujących po sobie okresów transferowych".

Zakaz zostanie zniesiony - jak zdecydowała FIFA - jeśli w tym czasie Cardiff zastosuje się do orzeczenia.

Walijski klub już na początku października - po pierwszym orzeczeniu FIFA - poinformował, że nie zgadza się z tą decyzją i zamierza odwołać się do CAS.

Walijczycy w odwołaniu powołują się na fakt, iż Sala w momencie śmierci nie był zarejestrowany w klubie, a umowa o zmianie nie była sfinalizowana. Argentyńczyk, który zginął w katastrofie awionetki w drodze do nowego klubu, miał kosztować łącznie 17 milionów euro. We wrześniu FIFA poinformowała, że na konto francuskiego klubu powinno wpłynąć sześć milionów.

Sala, jeden z czołowych strzelców ligi francuskiej, 21 stycznia 2019 podróżował awionetką do Walii. Maszyna rozbiła się w kanale La Manche. Oprócz Argentyńczyka zginął także pilot David Ibbotson. Wówczas Cardiff City wstrzymało wypłatę pierwszej raty. Kluby spierają się o to, czy Nantes należy się całość, czy choćby część kwoty transferu.

Rozprawa apelacyjna odbędzie się prawdopodobnie w połowie kwietnia 2020, natomiast werdykt zostanie ogłoszony w czerwcu.

Czytaj więcej:

Klub Cardiff City niezadowolony z decyzji FIFA ws. Sali

Cardiff City nie chce zapłacić za Salę. FIFA grozi zakazem transferowym

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 27.03.2020
  GBP 5.022 złEUR 4.525 złUSD 4.113 złCHF 4.268 zł

  Sport


  Reklama