Menu

Były spiker Izby Gmin: Brexit to największy błąd od czasu wojny

Były spiker Izby Gmin: Brexit to największy błąd od czasu wojny
Bercow: Parlament będzie debatował nad Brexitem co najmniej przez następnych pięć, jeśli nie 15 lat. (Fot. Getty Images)
Były spiker Izby Gmin John Bercow określił wczoraj Brexit jako największy błąd w polityce zagranicznej w powojennej historii Wielkiej Brytanii. Wyraził przypuszczenie, że parlament będzie debatował nad wyjściem z UE jeszcze przez pięć, jeśli nie 15 najbliższych lat.
Reklama

Twardzi zwolennicy Brexitu od dawna zarzucali Bercowowi brak bezstronności, do której jako spiker był zobowiązany.

Bercow podczas spotkania z zagranicznymi dziennikarzami zapewnił, że jako spiker był obiektywny i bezstronny, traktując zarówno zwolenników, jak i przeciwników wyjścia kraju z UE w sprawiedliwy sposób. Podkreślił jednak, że po odejściu ze stanowiska może już wyrażać swoje prywatne opinie.

Zapytany, czy sądzi, że Brexit przyczyni się do poprawy międzynarodowej pozycji Wielkiej Brytanii, odparł: "Szczera odpowiedź brzmi: nie. Sądzę, że Brexit jest największym błędem w powojennym okresie, to jest moja szczera opinia".

Dodał, że "z całkowitą pewnością" parlament będzie debatował nad kwestią Brexitu co najmniej przez następnych pięć, jeśli nie 15 lat.

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią Bercow odszedł z pełnionego przez ponad 10 lat stanowiska 31 października, w dniu, w którym Wielka Brytania miała wystąpić z UE. W poniedziałek na nowego spikera parlamentu wybrany został jeden z dotychczasowych zastępców Bercowa, laburzystowski poseł Lindsay Hoyle.

Czytaj więcej:

Spiker Izby Gmin John Bercow zapowiada rezygnację

John Bercow: Powstrzymam Borisa Johnsona przed łamaniem prawa

Laburzysta Lindsay Hoyle nowym spikerem Izby Gmin

Ostatnie posiedzenie Izby Gmin i pierwsze z nowym spikerem

  Komentarze
  • Czytelnik anonimowy
   7 listopada 2019, 12:43

   Ma chłopina jaja! wreszcie ktoś się odważył nazwać rzeczy po imieniu. Może to przełamie lody i inni, którzy boją się być okrzyknięci przeciwnikami demokracji tez przemówią ludzkim głosem... Przecież każdy kto jest przeciwnikiem brexitu jest w tym kraju przeciwnikiem demokracji, bo skoro ciemny lud zadecydował w referendum że skaczemy w przepaść to trzeba skakać....

  • Ja
   7 listopada 2019, 12:49

   Mądry facet 👍

  • Leon zawodowiec
   7 listopada 2019, 13:51

   To Eskimos

  • AA
   7 listopada 2019, 13:53

   Madra osoba oraz jest lubiany powinien zostac premierem

  • Tom
   7 listopada 2019, 14:07

   Ja uważam, że większość Brytyjczyków uważa, że brexit to błąd ale w 2016 nie wszystkim leniuszkom chciało się iść do urn głosować.

  • Leon
   7 listopada 2019, 14:29

   Obecny Rzad rujnuje gospodarke powoli prawda wyplywa jak oliwa zamiast pchac gospodarke do przodu i rozwijac nowe technologie cofaja sie do tylu a madre firmy i korporacje uciekaja z zacofanego kraju . Anglja pod wzgledem technologi jest 50 lat do tylu chocby do Niemiec juz nie wspomne o NHS .

  • Ryju
   8 listopada 2019, 08:41

   Ten gość od zawsze przeszkadzał i był stronniczy w sprawie Brexitu . Większość społeczeństwa brytyjskiego chce wyjścia i dlatego torysi mają najlepsze wyniki w sondażach. Bajery o tym że są głupi i nieświadomie głosowali w referendum za wyjściem ,to bajki dla innych głupich. Jeżeli 12/12 zdecydowanie wygrają w wyborach to brexitu będzie planowo ,czyli 31/01/2020 kiedy który nczy się czas wydłużenia art 50.

  • Mark111
   8 listopada 2019, 09:43

   Swiadomosc ludzi ogolnie jest taka jak np w Polsce w sprawie OFE. Tylko nieliczna grupa wiedziala , ze to chamski kant od poczatku. Mowilo sie w ramach gry przedwyborczej o obnizeniu wieku emerytalnego , choc kazdy przytomny wiedziak , ze to nierealne. Dzis beda obnuzac istniejace emerytury! Brexit to cos podobnego. Wiec glosy , ze ludzie swiadomi itp to brednie. Ludzie zawsze ida z tzw pradem narzuconym w ppropagadzie. Tak bylo , jest i bedzie. Syfu nikt nie ogarnie nawet jak zrobi 10 brexitow.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.08.2020
  GBP 4.912 złEUR 4.417 złUSD 3.750 złCHF 4.089 zł

  Sport


  Sport

  Reklama

  Brexit - Najważniejsze wiadomości