Menu

Były niemiecki piłkarz Klose szykuje się na kurs trenerski

Były niemiecki piłkarz Klose szykuje się na kurs trenerski
Obecnie Klose opiekuje się drużyną U-17 Bayernu. (Fot. Getty Images)
Urodzony w Opolu Miroslav Klose, najskuteczniejszy piłkarz w historii niemieckiej reprezentacji (71 goli), przygotowuje się do najważniejszego w tym kraju kursu trenerskiego. O ile nie przeszkodzi pandemia koronawirusa, szkolenie rozpocznie się w czerwcu.
Reklama

"Kto mnie zna, ten wie, że w swoim życiu zawsze chcę się kształcić do najwyższego poziomu. Dlatego już nie mogę się doczekać na kurs i kolejny krok w mojej trenerskiej karierze" - stwierdził 41-letni Klose.

Obecnie były napastnik m.in. FC Kaiserslautern, Werderu Brema, Bayernu Monachium i Lazio Rzym opiekuje się drużyną U-17 Bayernu.

Planowany na lato 11-miesięczny kurs organizowany przez Niemiecką Federację Piłkarską (DFB) daje najwyższe możliwe uprawnienia trenerskie w Niemczech. Jego absolwenci zyskują prawo prowadzenia zespołów najwyższych dywizji wszystkich federacji członkowskich Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA).

Klose, mistrz świata z 2014 roku i srebrny medalista z 2002, jest nie tylko najskuteczniejszym strzelcem Niemiec. Do niego należy też rekord liczby goli uzyskanych w mundialach - 16. W 2006 roku był królem strzelców.

  Komentarze
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.05.2020
  GBP 4.921 złEUR 4.450 złUSD 4.003 złCHF 4.162 zł

  Sport


  Sport

  Reklama