Menu

Bursztynowy alert pogodowy w UK. "Istnieje zagrożenie dla życia"

Bursztynowy alert pogodowy w UK. "Istnieje zagrożenie dla życia"
Wielka Brytania zmaga się obecnie z falą silnych opadów deszczu. (Fot. Getty Images)
Brytyjscy prognostycy z Met Office ostrzegają przed zagrożeniem dla życia i zdrowia oraz zakłóceniami krajowego transportu po tym, jak nad Wielką Brytanię dotarł deszczowy front atmosferyczny. Zdaniem meteorologów, 'dziś w Zjednoczonym Królestwie spadnie więcej deszczu niż przez cały miesiąc'.
Reklama

Met Office wydało bursztynowe ostrzeżenie pogodowe (trzecie w czterostopniowej skali), przewidując, że dziś po południu spadnie nawet 60 mm deszczu w ciągu kilku godzin.

Eksperci od pogody oceniają, że mniej więcej od godz. 15:00 na Wyspach można spodziewać się lokalnych powodzi, przerw w dostawie prądu oraz poważnych zakłóceń komunikacyjnych. 

Zdaniem prognostyków, ryzyko wystąpienia powodzi jest bardzo duże i stwarza realne zagrożenie dla życia. 

Londyńczycy powinni dziś mieć przy sobie parasolki. (Fot. Getty Images)

Największe ulewy mają pojawić się w Londynie i na południu kraju. Choć najsilniejszy deszcz dopiero ma nadejść po południu, już teraz wiele regionów kraju zmaga się z obfitymi opadami.

W Sellindge w Kent przez noc spadło 15 mm deszczu - to jedna czwarta opadów, których mieszkańcy mogą doświadczyć przez cały czerwiec.

Meteorolodzy z Met Office początkowo wydali żółte ostrzeżenie pogodowe, ale dziś rano zmienili je na bursztynowe uznając, że ulewy mają być silniejsze niż sądzono. Alert pogodowy, według aktualnych informacji, ma obowiązywać do czwartku włącznie.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 10.07.2020
  GBP 4.994 złEUR 4.474 złUSD 3.965 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama