Menu

Burger King "nieodpowiedzialny" na Twitterze

Burger King "nieodpowiedzialny" na Twitterze
Farage został oblany koktajlem m.in. w trakcie pobytu w Newcastle. (Fot. Getty Images)
Burger King został ukarany za 'nieodpowiedzialne' promowanie koktajli mlecznych, które mogły być użyte przez protestujących do rzucania w polityków - informuje 'Metro'.
Reklama

Na początku tego roku McDonald's przestał sprzedawać koktajle mleczne i lody w Edynburgu, gdy lider Partii Brexitu, Nigel Farage, przemawiał na wiecu w mieście. Wszystko z obawy, że polityk zostanie "zaatakowany" produktami z McDonald's, czego - jak pokazała przyszłość - nie uniknął.

Mleczny koktajl wylądował też w tym roku m.in. na prawicowym aktywiście Tommym Robinsonie. Zaatakowany przy pomocy jedzenia i picia został też komentator polityczny, a zarazem zagorzały zwolennik Brexitu, Carl Benjamin.

W odpowiedzi na zakaz McDonald's, Burger King napisał na Twitterze: "Drodzy mieszkańcy Szkocji. Przez cały weekend sprzedajemy koktajle mleczne. Bawcie się dobrze".

Urząd ds. Standardów Reklamy (ASA) stwierdził jednak, że Burger King złamał zasady dotyczące odpowiedzialności społecznej, a reklama była "nieodpowiedzialna".

Sieć musi teraz uważać na to, co wstawia do internetu. (Fot. Getty Images)

"Tweet mógł być odbierany jako sugerowanie, że koktajle mleczne Burger Kinga - w odróżnieniu do produktów McDonald's, mogą być używanie do rzucania w Nigela Farage'a" - argumentował rzecznik ASA. Burger Kinga uczulono też na to, aby w przyszłych komunikatach marketingowych "nie akceptował ani nie zachęcał do zachowań antyspołecznych".

"Wygląda na to, że niektórzy błędnie zinterpretowali to jako poparcie przemocy, której absolutnie nie tolerujemy" - skomentował decyzję ASA rzecznik sieci restauracji.

"W Burger King całkowicie wierzymy w prawo jednostki do wolności wypowiedzi. Nigdy nie popieraliśmy przemocy ani nie marnowaliśmy naszych pysznych koktajli mlecznych" - podsumował przedstawiciel Burger King.

Czytaj więcej:

McDonald's bez lodów i shake'ów. Wszystko przez Farage'a

Nie pomogły apele policji. Nigel Farage oblany milkshakiem

Farage oblany koktajlem: Polityczni przeciwnicy potępiają atak

  Komentarze
  • Al
   3 października 2019, 12:00

   A kiedy sąd zdecyduje, że kłamstwa przed referendum emitowane przez BBC zachęcały do nieodpowiedzialnych zachowań i głosowania na Brexit?

  • Tom
   3 października 2019, 12:49

   Brytyjscy politycy nadają się tylko do tego żeby w nich napieprzać mlecznymi koktajlami. Do niczego innego.

  • Yuta
   6 października 2019, 00:18

   A z boku idzie zwolennik :typowy dresik, beneficjarz ktorym zabieramy prace :)))))))

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 06.08.2020
  GBP 4.901 złEUR 4.410 złUSD 3.724 złCHF 4.100 zł

  Sport


  Sport

  Reklama