Menu

Bundesliga: Kibice wracają na trybuny

Bundesliga: Kibice wracają na trybuny
Rozgrywki Bundesliga zainaugurowane zostaną w piątek meczem Bayernu Monachium z Schalke 04. (Fot. Getty Images)
Wszystko wskazuje, że wraz z zaplanowaną na najbliższy weekend inauguracją sezonu piłkarskiej Bundesligi na stadiony w Niemczech wrócą kibice. Taką decyzję - według nieoficjalnych informacji - podjęli wczoraj przedstawiciele wszystkich 16 landów.
Reklama

Sympatycy futbolu zniknęli z niemieckich stadionów w marcu. Po wznowieniu rozgrywek w połowie maja do końca sezonu mecze rozgrywano przy pustych trybunach.

Według źródeł Reutersa, przedstawiciele rządów poszczególnych krajów związkowych uzgodnili wprowadzenie sześciotygodniowego okresu próbnego, w czasie którego trybuny będą mogły zostać zapełnione w 20 procentach. Kluby i kibice zostaną poddani surowym rygorom sanitarnym, od konieczności zachowania bezpiecznego dystansu po zakaz sprzedaży i spożywania alkoholu, co było niemiecką tradycją.

Wszystkie bilety będą imienne, by możliwie najszybciej namierzyć osoby, które były na stadionie. Kibice będą musieli zająć wcześniej wyznaczone miejsce, a w momencie wchodzenia i opuszczania obiektu będą musieli mieć nałożone maseczki ochronne. Czy ten obowiązek będzie dotyczył także trwania spotkania - zdecydują lokalne służby sanitarne.

Zdaniem mediów, przedstawiciele rządów krajowych zgodzili się również, że jeśli w danym mieście w ciągu siedmiu dni od meczu liczba zakażeń wzrośnie do 35 na 100 000 mieszkańców, to kolejne spotkanie odbędzie się znowu przy pustych trybunach.

"To wielki moment dla wszystkich klubów, więc jesteśmy szczęśliwi. Jednocześnie to poważne zobowiązanie i wyzwanie, by odpowiedzialnie realizować wszystkie założenia i wytyczne" - przyznał szef Borussii Dortmund Hans-Joachim Watzke, który podziękował wszystkim pracującym nad porozumieniem w tej sprawie. "Radość jest ogromna, ale przed nam czas próby" - dodał.

Rozgrywki 2020/21 piłkarskiej Bundesliga zainaugurowane zostaną w piątek potyczką mistrza Niemiec - Bayernu Monachium, którego zawodnikiem jest Robert Lewandowski, z Schalke 04 Gelsenkirchen.

Czytaj więcej:

Rząd brytyjski przywraca ograniczenia dla kibiców

Bundesliga bez kibiców do końca października?

Bundesliga: RB Lipsk pierwszym klubem z pozwoleniem na kibiców

Piłkarze Bayernu skończyli urlopy

Liga hiszpańska: Trybuny bez fanów dopóki nie będzie szczepionki

Liga angielska: Mecze-testy z udziałem do tysiąca kibiców

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.09.2020
  GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama