Menu

Buffon rekordzistą w liczbie występów w meczach pod egidą UEFA

Buffon rekordzistą w liczbie występów w meczach pod egidą UEFA
Buffon na bramce podczas piątkowego meczu z Chorwacją. (Fot. Getty Images)
Piątkowy mecz z Chorwacją (1:1) był 50. występem włoskiego bramkarza Gianluigiego Buffona w spotkaniach pod egidą UEFA - poinformowała kontynentalna federacja piłkarska na oficjalnej stronie internetowej. Buffon jest liderem klasyfikacji wszech czasów.
Reklama

W jubileuszowym występie Buffon obronił rzut karny wykonywany przez Mario Mandzukica, ale potem ten sam chorwacki napastnik pokonał bramkarza Italii.

We włoskiej reprezentacji, w spotkaniu pod egidą UEFA (liczą się pojedynki w eliminacjach i turniejach finałowych ME), Buffon zadebiutował w październiku 1998 roku - w el. ME 2000 ze Szwajcarią (2:0).

Na europejskiej liście wszech czasów wyprzedza Sargisa Howsepjana (Armenia) i Liliana Thurama (Francja), którzy zanotowali po 47 gier. Howsepjan występował w kadrze aż przez 20 lat, od 1992 do 2012 roku.

Tuż za nimi są zawodnicy, którzy uczestniczą w kwalifikacjach do francuskiego EURO - Mario Frick (Liechtenstein) 46 meczów, Iker Casillas (Hiszpania) 45 i Petr Cech (Czechy) 44.

Czołową dziesiątkę zamykają aktualni reprezentanci Szwecji i Chorwacji, tj. Kim Kallstroem oraz Darijo Srna - po 40. W piątkowej konfrontacji w Splicie z Italią Srna zobaczył czerwoną kartkę.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 06.08.2020
  GBP 4.901 złEUR 4.410 złUSD 3.724 złCHF 4.100 zł

  Sport


  Sport

  Reklama