Menu

Brytyjskie supermarkety "w trybie pilnym" wycofują kilka produktów

Brytyjskie supermarkety "w trybie pilnym" wycofują kilka produktów
Detalista wycofuje danie dla niemowląt i czekoladę. (Fot. Getty Images)
Detaliczny giganci w Wielkiej Brytanii, w tym m.in. Sainsbury's, Tesco i Morrisons, muszą niezwłocznie usunąć ze swoich półek kilka produktów, które mogą stanowić potencjalne zagrożenie dla zdrowia konsumentów - informuje 'Daily Record'.
Reklama

Food Standards Agency (FSA) apeluje do klientów, aby nie konsumowali żadnego z wymienionych produktów i niezwłocznie zwrócili go do sklepu. Zapewnia też, że każdy, kto kupił jeden ze wskazanych towarów, może ubiegać się o pełny zwrot pieniędzy.

ALDI

Aldi wycofuje Specially Selected 2 Key Lime Cheesecakes (170 g) oraz 2 Millionaire’s Cheesecakes (180 g). Chodzi o wszystkie partie z każdą datą przydatności do spożycia (best before).

Istnieją obawy, że szklane naczynia, w których znajduje się deser, mogą pęknąć. "Jeśli kupiłeś któryś z powyższych produktów, nie jedz go. Zamiast tego zwróć je do sklepu, w którym zostały zakupione, w celu uzyskania pełnego zwrotu pieniędzy" - informuje FSA.

Sieć wycofuje ze sprzedaży dwa produkty. (Fot. Getty Images)

TESCO

Z kolei firma AB World Foods Ltd pozbywa się Blue Dragon Street Food Satay Skewers Kit (170 g), ponieważ zawiera musztardę, która nie jest wymieniona na etykiecie. Oznacza to, że produkt może stanowić zagrożenie dla zdrowia każdego, kto ma alergię na musztardę. Ten produkt był sprzedawany tylko w sklepach Tesco.

Chodzi o partie o numerach: GB 0439, GB 0459, GB 0679 z datą przydatności do spożycia (best before) do sierpnia 2020 i września 2020 r. 

Klienci powinni skontaktować się z obsługą klienta pod numerem 0800 0195 617 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00) lub wysłać wiadomość e-mail na adres consumer.services@abworldfoods.com.

Itsu (sklep spożywczy) wycofuje Itsu veg gyoza (120 g), ponieważ produkt może zawierać krewetki, które nie są wymienione na etykiecie. Tym samym stanowi potencjalne zagrożenie dla zdrowia każdego, kto ma alergię na skorupiaki. Wycofywane partie są sprzedawane tylko w sklepach Tesco.

Chodzi o partie: LH283 (best before: 11 grudnia 2019); LH293 (best before: 14 grudnia 2019); LH302 (best before: 12 grudnia 2019, 29 stycznia 2020 i 27 lutego 2020).

Aby uzyskać pełny zwrot kosztów, należy wysłać zdjęcie kodu partii z opakowania na adres customerservice@itsugrocery.com.

Słoiki, w których są buraki z Waitrose, mogą zawierać kawałki szkła. (Fot. Getty Images)

WAITROSE

Waitrose pilnie wycofuje wszystkie buraki "Essential" z obawy, że wiele słoików może zawierać kawałki szkła. Chodzi o 340-gramowe słoiki z datą przydatności do spożycia (best before) - wrzesień 2020.

SAINSBURY'S

Gnaw Chocolate wycofuje partię tabliczek ciemnej czekolady (100 g), ponieważ zawierają mleko, które nie jest wymienione na etykiecie. Produkt stanowi zagrożenie dla zdrowia osób z alergią na mleko lub nietolerancją laktozy i nie jest przyjazny dla wegan. Chodzi o partię nr C193 z datą przydatności do spożycia: grudzień 2019.

Sprzedawca czekolady prowadzi sklep internetowy, w którym czekolada sprzedawana jest na całym świecie, a także w brytyjskiej sieci Sainsbury's.

Z kolei Cow & Gate w trybie natychmiastowym wycofuje partię swojego gotowego dania dla niemowląt Cheesy Broccoli Bake. W słoikach znaleziono ​​małe kawałki cienkiej niebieskiej gumowej rękawicy. Cow & Gate uspokaja, że produkt "nie stwarza zagrożenia dla zdrowia", ale "nie spełnia wysokich standardów jakości" firmy. 

250-gramowe słoiki Cheesy Broccoli Bake są sprzedawane w brytyjskich supermarketach, m.in. w sieciach Tesco, Asda, Sainsbury's i Morrisons. Wycofana partia pożywienia dla niemowląt ma kod 28122020 i datę przydatności do spożycia (best before) - 28/12/2020.

Iceland usuwa ze sklepowych półek Greggs Mini Rolls Sausage. (Fot. Getty Images)

ICELAND

Iceland usuwa ze sklepowych półek Greggs Mini Rolls Sausage (16 sztuk), z obawy, że mogą zawierać plastik. "Obecność plastiku może stanowić ryzyko zadławienia" - informuje FSA.

Każdy, kto kupił Greggs Mini Rolls Sausage (16 sztuk, 433 g) o numerze partii 18334 z datą przydatności do spożycia do 30 listopada 2019, powinien zwrócić go do sklepu Iceland w celu uzyskania pełnego zwrotu pieniędzy.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 28.09.2020
  GBP 5.012 złEUR 4.550 złUSD 3.908 złCHF 4.216 zł

  Sport


  Sport

  Reklama