Menu

Brytyjskie gry komputerowe uhonorowane na znaczkach Royal Mail

Brytyjskie gry komputerowe uhonorowane na znaczkach Royal Mail
Zestaw ośmiu znaczków oparty na największych hitach z lat 80. i 90. kosztuje £14,25. (Fot. Royal Mail)
Poczta Królewska w Wielkiej Brytanii postanowiła uczcić zestawem znaczków najlepsze brytyjskie gry retro - od Elite z 1984 roku po najnowsze wersje Tomb Raider.
Reklama

Zestaw ośmiu znaczków oparty na największych hitach z lat 80. i 90. - Elite, Dizzy, Populous, Lemmings, Micro Machines, Sensible Soccer, WipEout i Worms - kosztuje £14,25.

Oferta obejmuje również zestawy pocztówek - po jednej dla każdego z ośmiu komputerowych hitów. Do kartek dołączone są odpowiednie znaczki.

Z kolei "mini zestaw" od Royal Mail jest hołdem dla Tomb Raider, gier firmy Core Design, które doprowadziły do ​​powstania trzech hitów filmowych. Za cztery znaczki z Larą Croft trzeba zapłacić £4,5.

"Mini zestaw" od Royal Mail jest hołdem dla Tomb Raider. (Fot. Royal Mail)

Cały kolekcjonerski asortyment będzie dostępny od 21 stycznia br., przy czym niektóre znaczki czy pocztówki można już zamówić w przedsprzedaży.

Zestaw dla Royal Mail powstał po to, aby przypomnieć, jak wielki wpływ na globalny przemysł gier komputerowych mieli twórcy z Wielkiej Brytanii.

Co więcej, każda z przedstawionych gier ma ciekawą historię. Na przykład Elite była pierwszą prawdziwą grą 3D, a Populous - pierwszą budującą cywilizację i jedną z najpopularniejszych gier komputerowych, jakie kiedykolwiek wydano.
 

Czytaj więcej:

"Puls Biznesu": Poczta Polska u progu cyfrowej rewolucji

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.02.2020
  GBP 5.111 złEUR 4.279 złUSD 3.962 złCHF 4.031 zł

  Sport


  Reklama