Menu

Brytyjskie banki przyznają więcej kredytów na mieszkanie

Brytyjskie banki przyznają więcej kredytów na mieszkanie
Mieszkańcy UK są ostrożni w zakupie nieruchomości. (Fot. Getty Images)
W Wielkiej Brytanii odnotowano pierwszy wzrost od czternastu miesięcy w przyznawaniu kredytów na mieszkanie. Dane opublikowała firma UK Finance.
Reklama

Odkąd poddani Elżbiety II zagłosowali za opuszczeniem Unii Europejskiej, brytyjski rynek mieszkaniowy zwolnił – podaje Reuters.

Brytyjskie banki przyznały w listopadzie 2018 roku 39 403 kredytów na zakup domów. To mniej niż w październiku (39 640), ale o 0,2% więcej niż w listopadzie 2017 roku. 

Brytyjskie banki w listopadzie tego roku przyznały więcej kredytów na mieszkanie niż w zeszłym roku w tym samym okresie. (Fot. Getty Images)

"Rynek mieszkaniowy boryka się z dużą presją w obliczu wciąż stosunkowo ograniczonej siły nabywczej konsumentów oraz ich ograniczonego zaufania i - być może - ostrożności wobec wyższych stóp procentowych" - stwierdził Howard Archer, główny ekonomista EY ITEM Club.

Wielu ekonomistów spodziewa się, że tym roku ceny domów będą niskie lub nieznacznie wyższe. Bank Anglii zapowiedział, że w świetle zbliżającego się Brexitu możliwe są spadki cen nawet o jedną trzecią.

Bank of England opublikuje dane o kredytach hipotecznych i kredytach konsumenckich 4 stycznia 2019 roku.

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 03.04.2020
  GBP 5.216 złEUR 4.579 złUSD 4.240 złCHF 4.340 zł

  Sport


  Reklama