Menu

Brytyjska policja zapowiada przerywanie świątecznych celebracji

Brytyjska policja zapowiada przerywanie świątecznych celebracji
Tegoroczne święta mogą być odwołane - sugeruje brytyjska prasa. (Fot. Getty Images)
David Jameson, szef policji w regionie West Midlands zapowiedział, że policjanci otrzymają nakaz przerywania tegorocznych celebracji, jeśli jakieś rodziny zdecydują się na zignorowanie obowiązujących restrykcji. Dodał, że interwencje będą dokonywane bez względu na religię i obejmą wszystkie spotkania podczas Bożego Narodzenia, Hanukkah oraz Diwali.
Reklama

Jak ocenił dziś dziennik "The Sun", pod koniec listopada w szpitalach z powodu koronawirusa może leżeć już 25 tys. osób. Według dziennikarzy, w całej Anglii do tego czasu obowiązywać będzie najwyższy stopień restrykcji (Tier 3), co oznacza, że wszelkie spotkania towarzyskie będą zakazane.

David Jameson z policji w West Midlands, która swoim zasięgiem obejmuje tak duże ośrodki miejskie jak Birmingham, Coventry czy Wolverhampton, zapowiedział politykę "zero tolerancji" dla osób ignorujących zalecenia.

Podkreślił, że interwencje obejmą wszystkie święta przewidziane na najbliższe dwa miesiące, od Diwali i Hannukah, po Boże Narodzenie.

"To nie jest rolą policji, aby przerywać ludziom celebracje. Musimy jednak wykonywać polecenia, które przekazuje nam rząd. Jeśli rząd tworzy jakieś nowe prawo, to jest to wyłącznie rolą rządu, aby wyjaśnić je ludziom" - przekazał.

W mediach pojawiają się dziś również informacje o tym, że Boris Johnson może porzucić trzeci poziom restrykcji na rzecz przywrócenia całkowitego lockdownu. Szef brytyjskiego rządu zmaga się obecnie z gigantyczną presją, ponieważ skala zakażeń w wielu regionach nie spada, pomimo obecnie obowiązujących restrykcji. Sytuacji nie pomaga fakt, że wczoraj w kraju odnotowano najwyższą dobową liczbę zgonów od początku epidemii.

Czytaj więcej:

Brytyjskie miasta odwołują bożonarodzeniowe jarmarki

"Szkoci muszą się przygotować na Boże Narodzenie online"

Covid-19 popsuje Polakom święta. "Spędzimy je w ścisłym gronie"

  Komentarze
  • Ann
   28 października 2020, 19:06

   Taaa już widzę jak żydkom coš powiedzą 😂 żydki codzień łamią przepisy bezczelnie odnośnie dystansu oraz odnośnie max 6 osób lub zakaz spotkań w domu i ABSOLUTNIE NIKT NIC Z TYM NIE ROBI !!!

  • Przynajmniej
   28 października 2020, 20:02

   jedna myslaca nacja która sobie nie daje w kasze dmuchac , napisalas jakbys byla jakas słuzbistka z za komuny

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 22.01.2021
  GBP 5.092 złEUR 4.535 złUSD 3.725 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama