Menu

Brytyjska armia otwiera się na "niechcianych" kandydatów

Brytyjska armia otwiera się na "niechcianych" kandydatów
Brytyjska armia chce pomóc chętnym osobom w zaciągnięciu się do wojska. (Fot. Getty Images)
Na drugą szansę dołączenia do brytyjskiej armii mogą liczyć osoby nieśmiałe, nieporadne i z nadwagą - informuje dziś m.in. dziennik 'The Guardian'. Wojsko zmienia swoje podejście do rekrutacji i oferuje 'niechcianym' kandydatom specjalny, czterotygodniowy obóz.
Reklama

Siły zbrojne Wielkiej Brytanii zwracają uwagę, że armia jest na tyle zaawansowanym przedsięwzięciem, iż znajdzie się w niej miejsce dla każdego.

"Kurs rozwoju żołnierza" po raz pierwszy odbył się testowo we wrześniu 2019 r. i pomógł wielu osobom w spełnieniu wymogów dołączenia do armii. 

Nietypowa decyzja sił zbrojnych związana jest z niedoborami w wojskowych kadrach. Wstępne szacunki wskazują, że zatrudnienie powinno być wyższe przynajmniej o 10 procent.

To nie pierwszy raz, kiedy brytyjska armia rozpoczyna inicjatywy zachęcające do aplikowania na stanowiska wojskowe. W przeszłości przeprowadzono m.in. liczne kampanie skierowane do młodzieży z pokolenia millenium, zwracając uwagę, że siły zbrojne to nie tylko żołnierze, ale również specjaliści IT czy choćby personel kuchenny.

Brytyjskie wojsko przeprowadziło w minionym roku również dużą kampanię skierowaną do osób LGBT, zachęcając je do przystąpienia do armii.

Obecnie na Wyspach trwa kampania reklamowa, w której zwraca się uwagę na fakt "bombardowania" młodego pokolenia reklamami wysportowanych ludzi w drogich ubraniach, co wpływa na ich poczucie własnej wartości i pewności siebie. "Jedynie wojsko da ci pewność siebie na całe życie" - reklamuje się armia Wielkiej Brytanii w środkach masowego przekazu.

Czytaj więcej:

Wielka Brytania oskarżona o tuszowanie zbrodni wojennych

Raport: Wielka Brytania "bez szans" w przypadku konfliktu z Rosją

  Komentarze
  • Ja ebie
   2 stycznia, 14:49

   W rosji i chinavh patrza na to i sie ze smiechu podniesc nie moga

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 06.04.2020
  GBP 5.203 złEUR 4.561 złUSD 4.226 złCHF 4.320 zł

  Sport


  Reklama