Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Brytyjscy wyborcy: "Brexit nie był wart zachodu"

Brytyjscy wyborcy: "Brexit nie był wart zachodu"
Aż 72 proc. wyborców opozycyjnej Partii Pracy uważa, że ​​referendum w 2016 r. nie miało racji bytu. (Fot. Getty Images)
Ponad połowa Brytyjczyków uważa, że nigdy nie powinno było dojść do referendum ws. Brexitu - wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Opinium i 'The Observer'.
Reklama

Na dzień dzisiejszy 55 proc. respondentów jest zdania, że referendum było złym pomysłem z powodu brytyjskich parlamentarzystów, którzy od miesięcy nie mogą dojść do porozumienia ws. brexitowej umowy.

W przypadku wyborców Partii Konserwatywnej, 49 proc. z nich uważa, że głosowanie ws. wyjścia Wielkiej Brytanii z UE było niepotrzebne. Odmienną opinię na ten temat ma 43 proc. zwolenników konserwatystów.

Aż 72 proc. wyborców opozycyjnej Partii Pracy uważa, że ​​referendum w 2016 r. nie miało racji bytu. Dla porównania, przeciwnego zdania jest tylko 18 proc. sympatyków tego ugrupowania - informuje "Metro".

Respondentów zapytano też, jak zamierzają głosować w zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 23 i 26 maja. Najwięcej, bo po 28 proc., uzyskały ex aequo: Partia Pracy i nowo utworzona Partia Brexitu Nigela Farage'a. Daleko w tyle - z 14 proc. poparcia - znalazła się rządząca Partia Konserwatywna.

Liberalni Demokraci i ChangeUK zdobyły po 7 proc., Zieloni - 6 proc., SNP - 5 proc., UKIP - 3 proc., a Plaid Cymru - 1 proc.

Gdyby odbyło się drugie referendum, w którym do wyboru byłyby dwie opcje: "opuszczenie UE z umową Theresy May" lub "pozostanie w UE", to 46 proc. ankietowanych zostałoby w Unii, podczas gdy 34 proc. zagłosowałoby za odejściem ze Wspólnoty. 

 

  Komentarze


  • SPRAWIEDLIWY
   1 maja, 00:38

   Wielką Brytanię powinni opuścić wszyscy Ci, którzy głosowali za Brexit-em albowiem Ci ludzie nie zostali oszukani przez rząd tylko przez samych siebie i na własne życzenie. Nie jest ani wyobrażalne ani akceptowalne, aby w jakimkolwiek rozwiniętym kraju ponad 50% społeczeństwa nie potrafiła poprzez Google search engine zweryfikować podstawowych informacji dotyczących definicji UE, działania jednolitego rynku, gospodarki, wolnego przepływu osób etc. Nie ma znaczenia co politycy chcieli osiągnąć i co mówili lub nie. Ponad 50% głosujących nie zrobiło nic, aby zweryfikować jakiekolwiek informacje.

  • Kris
   1 maja, 08:16

   Pisze się zacząłem osle.Studia chyba podstawową dokończyć.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2019
  GBP 4.928 złEUR 4.344 złUSD 3.932 złCHF 3.967 zł

  Sport


  Reklama