Menu

Brytyjscy posłowie chcą zakazu palenia na zewnątrz pubów

Brytyjscy posłowie chcą zakazu palenia na zewnątrz pubów
Wiele restauracji i pubów przeniosło działalność na zewnątrz. (Fot. Getty Images)
Ponadpartyjna grupa posłów wezwała brytyjski rząd do wprowadzenia zakazu palenia na świeżym powietrzu w pubach, restauracjach i kawiarniach. Wszystko po to, aby chronić zdrowie publiczne w dobie koronawirusa - informuje Metro.co.uk.
Reklama

Według medialnych doniesień, posłowie mają przedłożyć poprawkę ustawy, która ma na celu tymczasowe złagodzenie przepisów dotyczących licencji, aby sektor gastronomiczny mógł szybciej "stanąć na nogi" po koronawirusowym kryzysie. Chodzi m. in. o pozwolenie na podawanie alkoholu na chodnikach, dziedzińcach, w ogrodach, a nawet na parkingach samochodowych

Poprawka do ustawy zakłada, że takie licencje będą przyznawane tylko pod warunkiem wprowadzenia zakazu palenia przez dany lokal. Lindsay Northover z partii Liberalnych Demokratów wyjaśnia, że ​​więcej ludzi spędza teraz czas na zewnątrz ze swoimi bliskimi, dlatego ​​rząd musi zapewnić, że "chodniki będą dostępne dla wszystkich".

"Ograniczenie palenia w miejscach publicznych ma ogromne znaczenie dla poprawy zdrowia publicznego w Wielkiej Brytanii. Jednak wraz z wprowadzaniem większej swobody serwowania drinków na świeżym powietrzu, rząd nie powinien pozwolić, aby stało się to pretekstem do zwiększenia palenia w miejscach publicznych" - podkreśliła polityk.

"Ograniczenie palenia w miejscach publicznych ma ogromne znaczenie dla poprawy zdrowia publicznego w UK". (Fot. Getty Images)

W odpowiedzi rzecznik brytyjskiego Ministerstwa Mieszkalnictwa, Wspólnot i Samorządu Terytorialnego przekazał, że "władze lokalne będą mogły ustalić własne warunki dotyczące przyznawania licencji, przy czym powinny one uwzględniać zdrowie publiczne".

Doradcy naukowi brytyjskiego rządu twierdzą, że istnieje mniejsze ryzyko transmisji koronawirusa na zewnątrz budynków ze względu na zwiększoną wentylację i przepływ powietrza, które mogą szybko rozproszyć Covid-19. Jednocześnie eksperci nadal zalecają przebywanie w odległości dwóch metrów od innych, nie należących do tego samego gospodarstwa domowego. 

Wiele restauracji i pubów wzięło sobie te wytyczne do serca i przeniosło działalność poza swoje lokale - wśród nich londyński West End, który przekształca się w gastronomiczną dzielnicę na świeżym powietrzu.

Czytaj więcej:

Anglia: Piwo w pubie tylko po podaniu nazwiska i danych kontaktowych

Anglia: Piwa z pubu będzie się można napić na ulicy

Trzy puby w Anglii ponownie zamknięte po wykryciu przypadków koronawirusa

  Komentarze
  • Jakub Bukaj
   14 lipca, 17:42

   Kim my się stajemy?

  • Wujcio
   14 lipca, 20:04

   Banda durniów. Otworzyli knajpy, obniżyli VAT na piwsko. I o czym to świadczy??? Brak racjonalnego wytłumaczenia. Do końca roku umrze tu 100000 ludzi. Ale wazne ze można chlać za pół ceny.

  • Podróżnik
   14 lipca, 21:26

   Koniec świata tuż tuż ( demokracja)hahaha
   Jeszcze chwile pierdnąć nie będziesz mógł

  • Ana
   15 lipca, 07:07

   Bardzo dobre pytanie Panie Jakubie

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 23.09.2020
  GBP 4.878 złEUR 4.495 złUSD 3.840 złCHF 4.174 zł

  Sport


  Sport

  Reklama