Menu

Brytyjscy muzułmanie grożą wyjazdami po wygranej Borisa Johnsona

Brytyjscy muzułmanie grożą wyjazdami po wygranej Borisa Johnsona
W UK rośnie islamofobia - donoszą media. (Fot. Getty Images)
Brytyjscy muzułmanie zaczęli opuszczać Wielką Brytanię w obawie o swoje bezpieczeństwo po wygranej Borisa Johnsona, który będzie premierem kraju przez kolejne 5 lat. Zdaniem niektórych, szef brytyjskiego rządu jest islamofobem.

Wśród osób, które już podjęły decyzję o wyjeździe, jest Manzoor Ali - szef jednej z największych muzułmańskich organizacji charytatywnych, Barakah Food Aid. Aktywiści z jego grupy rozdają paczki żywnościowe dla bezdomnych i ubogich w Manchesterze.

Manzoor Ali przekazał na łamach prasy, że "po prostu obawia się o przyszłość swoich dzieci".

"Moja działalność charytatywna trwa od 10 lat, pomogliśmy ludziom z różnych środowisk, w tym byłym żołnierzom i białym Anglikom z klasy robotniczej. Boję się o moje bezpieczeństwo osobiste, martwię się o przyszłość moich dzieci" - oznajmił. 

Mężczyzna chce teraz znaleźć inny kraj, w którym "nikt nie będzie go oceniał przez pryzmat tego, w co wierzy". 

Wiele muzułmanek obawia się dalej mieszkać w Wielkiej Brytanii. (Fot. Getty Images)

Boris Johnson wielokrotnie był oskarżany o "islamofobię i rasizm" po kilku kontrowersyjnych komentarzach w mediach. Na łamach "Spectator" oznajmił w przeszłości, że "strach przed islamem jest czymś naturalnym". Później porównał również wygląd muzułmanek do "skrzynek na listy".

Inną osobą, która podjeła już decyzję o wyjeździe z Wielkiej Brytanii, jest 38-letnia Eidan, konsultantka IT z północnego Londnu. Kobietę zaatakowano kiedyś na ulicy, zrywając jej chustę z głowy i nazywając terrorystyką. "Zaczęłam szukać pracy gdzie indziej, być może w Turcji. Bardzo się boję" - przekazała.

"Moja siostrzenica, która jest lekarzem, zaczęła mówić: Nie wiem, czy to jest dla nas odpowiedni kraj" - dodała, wskazujac, że rozważa również wyjazd do Kanady, która uchodzi za jeden z najbardziej tolerancyjnych krajów.

Czytaj więcej:

Co 2. Brytyjczyk: "Islam nie do pogodzenia z brytyjskimi wartościami"

Boris Johnson apeluje o zakończenie sporów i pojednanie

    Komentarze
    • Gladius
      16 grudnia 2019, 11:40

      Jedyna rzecz, w której zgadzam się z żółtym kaczorem .

    • Polak
      16 grudnia 2019, 12:27

      I gitarka. Krzyz na droge jak to sie mowi. Moga zabrac te polki ktore przeciagneli na islam i ktore rodza im dzieci.

    • Ciocia klocia
      16 grudnia 2019, 12:41

      haaaaa haaaaaa haaaaaaa

    • Sowa
      16 grudnia 2019, 12:52

      Ha ha ha, to się uśmiałam, grożą? ha ha ha, przecież o to mu właśnie chodziło, już widzę jak blondas ich błaga o pozostanie ha ha ha

    • Brawo
      16 grudnia 2019, 13:25

      Jestem w stanie dołożyć im do biletu w jedną stronę!brawo brawo brawo

    • Lolek
      16 grudnia 2019, 13:53

      Ale komenarze są wredne, aż strach się bać tych co mówią po polsku

    • Czytelnik anonimowy
      16 grudnia 2019, 13:55

      zegnajcie, chlip, chlip, juz za wami placze

    • Sprawiedliwy
      16 grudnia 2019, 14:16

      Cud!

    • Kero
      16 grudnia 2019, 14:19

      tylko nie zapomnijcie wziac swoich znajomych, bedziemy tesknic.

    • Ola
      16 grudnia 2019, 14:44

      Co za durnie przyjechali z tej Polski

    • Rsc75
      16 grudnia 2019, 14:57

      Większość komentujących myśli, że rasizm Johnsona jest skierowany "tylko" przeciw muzułmanom? Tymczasem jego rasizm jest skierowany przeciwko wszystkim imigrantom. Polacy jak zwykle myślą, że pada jak na nich plują....

    • Ja
      16 grudnia 2019, 16:42

      Widze ze po tym jak dwie osoby wyjezdzaja z Anglii (bogaty szef organizacji i ofiara rasizmu) to czas na krajowa panike i reportaze o masowej emigracji

    • Lolo
      16 grudnia 2019, 18:31

      Polacy co tak plujecie na muzułmanów że wyjadą przeciesz w 1 kolejce to polacy opuszczą uk hahaha co za gł.ąby

    • Utuczony chipsami
      16 grudnia 2019, 19:07

      Jak Polacy zaczna wyjezdzac to muzulmanie tez nie beda plakac. Trzeba byc idiota zeby podpuszczac na muzulmanow bo sa tak samo liczna mniejszoscia jak Polacy, predzej wy z ta nienawiscia wrocicie do Polski niz oni wyjada. Muzulmanie potrafia sie chociaz trzymac razem, poza tym ubogacaja kulturowo polskie i angielskie kobiety, a wiec wnosza cos do tego spoleczenstwa - w tym wypadku nasienie

    • Albin 66
      16 grudnia 2019, 20:37

      Do BRAVO:Poczekaj jeszcze trochę,tobie także dołożą na bilet w jedną stronę .Takich KSENOFOBÓW jak ty już dawno powinni pogonić.

    • Arek
      16 grudnia 2019, 21:33

      plakac za nimi nie bede jeszcze jedna nacje bym dolozyl wyznania handlowego i doloze na bilet jak bedzie w jedna strone

    • Boxu
      16 grudnia 2019, 22:25

      Oj no kurcze szkoda ....

    • Tomas
      16 grudnia 2019, 23:36

      Wreszcie dobre wiadomości od nich ! Mam nadzieję, że wszyscy oni wyjadą ! Będzie przynajmniej spokój... :)

    • Lamar
      17 grudnia 2019, 06:04

      Nie róbcie mi nadziei.

    • Luk
      17 grudnia 2019, 06:41

      Komentarze tutaj znakomicie pokazują na jakim dnie moralnym znalazła się duża część Polonii. Aż wstyd się przyznać że jest się Polakiem.

    • Luccc
      17 grudnia 2019, 07:37

      Zbyt piękne żeby było prawdziwe...

    • Lola
      17 grudnia 2019, 15:32

      dobrze by bylo aby PL obroncy tez sie spakowali.bylo by sympatycznie.

    • Polak
      17 grudnia 2019, 20:54

      Predzej czy pozniej jak ne muzumanin czy jakis ciapaty to polak terz nie wytrzyma I cos wysadzi aby nie dzieci prosze bym o wysadzenie poski rzad I to najlepiej 2rugiego leszka zimnego I bedzie spoko

    • Tash
      17 grudnia 2019, 21:20

      Wszystkim niezadowolonym z obecnej sytuacji I pragnacych opuscic UK polecam wyjazd do Arabii Saudyjskiej. Kazdy kto dokonal by takiego wyboru mialby realne porownanie pomiedzy demokracja a rezimem.

    • Oslo
      18 grudnia 2019, 04:52

      Droga wolna.Wszystkie AnDzeliki, Anulle, BardoTki. Westa se tych Brajankow i....A380.

    • X
      20 grudnia 2019, 18:54

      nara

    • Blady