Menu

Brytyjczycy wolą kupować online niż w sklepach

Brytyjczycy wolą kupować online niż w sklepach
1 na 4 mieszkańców UK wkrótce w ogóle nie będzie robić zakupów w sklepach. (Fot. Getty Images)
Według nowych statystyk jedna czwarta Brytyjczyków w ciągu trzech lat przestanie odwiedzać sklepy, mimo że 95 procent zakupów żywności odbywa się obecnie w sklepie.
Reklama

Jeden na czterech mieszkańców Wielkiej Brytanii do świąt w 2021 roku w ogóle nie będzie kupował już w sklepach. Wyspiarze wybierać będą zakupy w sieci.

"Według nowych statystyk, jedna czwarta Brytyjczyków zapowiada, że w ciągu trzech lat przestanie osobiście odwiedzać sklepy, mimo że 95 procent zakupów żywności odbywa się obecnie w supermarketach” – informuje serwis www.standard.co.uk.

Z ankiety przeprowadzonej przez firmę VMware wynika też, że jedna czwarta mieszkańców UK w wieku od 18 do 54 lat życzyłoby sobie więcej bezobsługowych kas w sklepach. Badanie wykazało również, że 86% osób w wieku 18-34 lat nie postrzega kontaktu z personelem sklepu jako decydującego czynnika przy wyborze miejsca zakupu.

Większość kupujących poszukuje sklepów, w których towar jest widoczny i łatwo dostępny (38 procent), można bez problemu zwracać niechciane zakupy (30 procent). 

Brytyjczycy wydają krocie podczas świątecznych zakupów. (Fot. Getty Images)

Analizowano też wpływ mediów społecznościowych na zakupy w konkretnych sklepach. Instagram jest najpopularniejszą platformą społecznościową dla osób w wieku 18-34 lat.

"Podczas gdy nawyki konsumenckie zmieniają się w związku z rozwojem technologii, sklepy nadal odgrywają ważną rolę w handlu detalicznym. Wielu konsumentów woli najpierw przymierzyć, dotknąć i zobaczyć towar, co pomaga wyjaśnić, dlaczego ośmiu spośród dziesięciu największych detalistów internetowych ma również sklepy przy popularnych ulicach handlowych” – twierdzi Rachel Lund z British Retail Consortium.

Faktem jest jednak, że coraz więcej Wyspiarzy kupuje online. Istnieje obawa, że jeśli trend kupowania w sieci utrzyma się w takim tempie, z ulic zniknie połowa sklepów. Niektóre brytyjskie sklepy i centra handlowe organizują specjalne wydarzenia, które mają przyciągnąć klientów w progi ich punktów.

Wabikiem są gwiazdy albo specjalny poczęstunek. W Londynie wiele sklepów przy Oxford Street na przykład zachęca ludzi do kupowania kieliszkiem musującego wina.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 27.05.2020
  GBP 4.983 złEUR 4.438 złUSD 4.050 złCHF 4.171 zł

  Sport


  Sport

  Reklama