Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Brytyjczycy w sondażu: "Jesteśmy najgorszymi turystami na świecie"

Brytyjczycy w sondażu: "Jesteśmy najgorszymi turystami na świecie"
Brytyjczycy przyznają, że ich urlopowe zwyczaje pozostawiają wiele do życzenia. (Fot. Getty Images)
Pijaństwo oraz głośna zabawa do samego rana - mieszkańcy Wielkiej Brytanii ocenili siebie jako 'najgorszych zagranicznych turystów'. Tak wskazało w sondażu aż 58 proc. ankietowanych Brytyjczyków.
Reklama

Uczestnicy 26 krajów zostali zapytani w sondażu YouGov, jak oceniają zachowanie swoich rodaków podczas wakacji za granicą.

Brytyjczycy byli jednym z dwóch narodów, który stwierdził, że jego urlopowe zwyczaje pozostawiają wiele do życzenia -  aż 57 proc. mieszkańców Wysp potępiło maniery rodaków podczas zagranicznych wojaży.

Najlepsze mniemanie o sobie mieli natomiast Filipińczycy - Pozytywną ocenę turystom ze swojego kraju wystawiło 85 proc. ankietowanych. Za swoich rodaków nie wstydzą się też na wakacjach Hindusi (83 proc.) i obywatele Zjednoczonych Emiratów Arabskich (82 proc.)

Brytyjczycy nie wypadli wcale lepiej, kiedy to inne narodowości zapytano o najgorszych turystów. (Fot. Getty Images)

Jeśli chodzi o Brytyjczyków, to ci nie wypadli wcale lepiej, kiedy to inne narodowości zapytano o najgorszych turystów. Niemal połowa Hiszpanów wskazała na mieszkańców Wielkiej Brytanii. Podobnie zrobili Niemcy.

Z kolei najlepiej oceniono Japończyków. Na czele uplasowały się też: Finlandia, Francja, Niemcy, Indonezja, Malezja, Filipiny, Singapur i Tajlandia.

"Oczywiście, większość brytyjskich podróżników zachowuje się dobrze podczas pobytu za granicą, ale nowe badania YouGov pokazują, że mamy jeszcze wiele do zrobienia, jeśli chcemy poprawić nasz wizerunek" - stwierdził Matt Smith, główny analityk danych w YouGov.

"Biorąc pod uwagę, że tysiące młodych ludzi w Wielkiej Brytanii tymczasowo przejmuje hiszpańskie kurorty, nic dziwnego, że Hiszpanie szczególnie negatywnie postrzegają brytyjskich turystów" - dodaje Smith.

 

  Komentarze


  • Temporary
   7 września, 16:04

   A gdzie polacy sie uplasowali?

  • Cdxda
   7 września, 18:34

   Liczyłeś na Polaków by się ponabijać? Anglicy mają to w dupie i tak powinno być, bierz przykład

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.09.2019
  GBP 4.972 złEUR 4.389 złUSD 3.998 złCHF 4.040 zł

  Sport


  Reklama