Menu

Brytyjczycy lubią pomagać

Brytyjczycy lubią pomagać
Wolontariat daje więcej pewności siebie oraz jest źródłem nowych umiejętności i doświadczenia. (Fot. Getty Images)
Prawie czterech na dziesięciu Brytyjczyków angażuje się w działalność wolontaryjną, przy czym zdecydowana większość twierdzi, że ma ona korzystny wpływ na zdrowie psychiczne i działa jak antidotum na samotność - wynika z ankiety YouGov.
Reklama

Badanie, przeprowadzone na zlecenie National Council for Voluntary Organisations (NCVO), które obejmowało 10 103 osób w wieku powyżej 18 lat, to największy sondaż na ten temat od ponad dekady.

Dzięki wynikom ankiety wiadomo, że wolontariat może przyczynić się nie tylko do poprawy sytuacji innych ludzi, ale również do osobistego szczęścia i polepszenia stanu zdrowia.

Aż 77 proc. respondentów przyznało, że dzięki pracy społecznej poprawiło się ich zdrowie psychiczne, a ponad połowa (53 proc.), że przyniosła ona korzyści związane ze zdrowiem fizycznym, co może wynikać z faktu, że wolontariusze spędzają więcej czasu poza domem.

Dla większości młodych wolontariuszy, w wieku 18-24 lat, wolontariat działa jak antidotum na samotność. Ankieta wykazała również, że daje więcej pewności siebie oraz jest źródłem nowych umiejętności i doświadczenia.

Z badania wynika, że osoby, które angażują się w działalność wolontaryjną to najczęściej przedstawiciele klasy średniej.

"Pojawia się coraz więcej dowodów na to, że wolontariat to skuteczny lek na problemy psychiczne, a nawet depresję" - zaznacza Karl Wilding z NCVO, dodając, że był on najbardziej korzystny dla osób, które są samotne lub bezrobotne.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 27.05.2020
  GBP 4.983 złEUR 4.438 złUSD 4.050 złCHF 4.171 zł

  Sport


  Sport

  Reklama