Menu

Brexit: Farage wzywa Johnsona do paktu i porzucenia umowy z UE

Brexit: Farage wzywa Johnsona do paktu i porzucenia umowy z UE
"Powiem Borisowi Johnsonowi: Odrzuć umowę, bo to nie jest Brexit". (Fot. Getty Images)
Lider eurosceptycznej Partii Brexitu Nigel Farage wezwał dzisiaj brytyjskiego premiera Borisa Johnsona, by odrzucił uzgodnioną umowę z UE i zawarł pakt na rzecz Brexitu. Zagroził, że w przeciwnym razie jego partia wystawi w wyborach kandydatów we wszystkich okręgach.
Reklama

"Powiem Borisowi Johnsonowi: Odrzuć umowę, bo to nie jest Brexit; odrzuć umowę, ponieważ jak kolejne tygodnie będą mijać i ludzie zorientują się, co podpisałeś, nie spodoba im się to. To nie jest Brexit" - przekazał Farage dziennikarzom, dodając, że uzgodnione przez premiera porozumienie z UE niczym się nie różni od tego zawartego przez Theresę May.

Farage przekonywał, że Wielka Brytania powinna zawrzeć z UE umowę o wolnym handlu - podobną do tej, jaką Unia ma z Kanadą - a jeśli się to nie uda do 1 lipca 2020 r., powinna wyjść ze Wspólnoty bez umowy i handlować z nią na ogólnych zasadach Światowej Organizacji Handlu. "Postrzegałbym to jako całkowicie rozsądne. To naprawdę byłby Brexit" - zaznaczył.

Szef Partii Brexitu zagroził, że jeśli do 14 listopada Johnson nie zrealizuje jego żądań, ugrupowanie to wystawi kandydatów we wszystkich okręgach wyborczych w Wielkiej Brytanii. To poważnie osłabiłoby szanse Partii Konserwatywnej na wygraną w przedterminowych wyborach 12 grudnia.

Johnson wykluczał dotąd jakiekolwiek sojusze z liderem Partii Brexitu. Do jego wezwania odniósł się dzisiaj przewodniczący Partii Konserwatywnej James Cleverly, który przestrzegł przed głosowaniem na ugrupowanie Farage'a.

"To grozi wpuszczeniem Jeremy'ego Corbyna tylnymi drzwiami na Downing Street - a w efekcie tym, że w 2020 r. będą w kraju dwa referenda - w sprawie Brexitu i niepodległości Szkocji. To nie doprowadzi do załatwienia sprawy Brexitu, lecz wyłoni kolejny sklinczowany parlament, który nie działa" - podkreślał Cleverly.

Według sondaży, konserwatyści mają 15-17 punków proc. przewagi nad Partią Pracy, ale jeśli Partia Brexitu, odwołująca się w dużej części do podobnego elektoratu, odbierze im sporo głosów, może to doprowadzić do wygranej laburzystów.

Czytaj więcej:

Media w UK o wyborach: Szansa na przełamanie pata i ryzyko dla Johnsona

Brexit i NHS: Ostre starcie Johnsona i Corbyna w Izbie Gmin

"Telegraph": Partia Brexitu może w wyborach pomóc konserwatystom

Sondaże: Partia Johnsona z potężną przewagą

Trump w programie Farage'a: "Boris Johnson jest fantastyczny"

  Komentarze
  • Z jukej
   1 listopada 2019, 16:53

   upadły kraj tylko idiota mógłby zostać w tak okropnym kraju i jeszcze opowiadac ze to raj jak 99 procent upośledzonych poloczkow

  • Rupert
   1 listopada 2019, 21:58

   Kurdowie tez mieli pakt z USA i wyszli na tym jak Zablocki na mydle. Mam nadzieje, ze UK az tak glupie nie bedzie.

  • Pancio
   2 listopada 2019, 06:50

   I to mi die podoba. Brawo garage. Gosc ma jaja

  • Ryju
   2 listopada 2019, 09:04

   To prawda,że wyniki w wyborach do sejmu w Polsce pokazują że najgirsze wyniki PIS osiąga w obwodach wyborczych w więzieniach i na terenie UK. Ciekawe dlaczego? Ciekawe dlaczego tak wielu boi się brexitu, skoro wystarczy wypełnić aplikacje i zostać na Wyspach?

  • Do z jukej
   2 listopada 2019, 11:13

   Zrozum gościu, że jak ktoś jedzie czysto zarobkowo to ma raj robiąc dla siebie bierzesz tyle co w kraju razy prawie 5, a nie u kogoś robić jak zapewne Ty i tylko wiecznie narzekać.Nie podoba się to wracaj i tyle w temacie.Ale takich jak ty troli jest na pęczki i prawda w oczy boli i żal dupe ściska.Ogarnij się i powodzenia w zmianie życia na lepsze.

  • Mark111
   2 listopada 2019, 14:26

   Trzeba miec swiadomość braku siły sprawczej . Dla nas Brexit jest tym samym , co gra dzieci na Xbox , czyli świetna zabawa z emocjami w tle i NIC POZA TYM. Nasz Hyde Park nie wnosi do sprawy , ktora się toczy zupałnie nic. Wrzuty typu " ja wy wrócicie " itp jakby ktos był w innej sytuacji są czymś z serii nadmuchane ego daje znać o sobie. Show trwa i to co pozostaje , to czekac na jego wynik , kiedykowielk to nastąpi . Wolny wybór ma każdy i pisanie co będzie i jak będzie jest tylko cześcią tej brexitowej zabawy w naszym wydaniu.Nie oszukujmy się , że jest inaczej.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 01.10.2020
  GBP 4.939 złEUR 4.515 złUSD 3.851 złCHF 4.188 zł

  Sport


  Sport

  Reklama

  Brexit - Najważniejsze wiadomości