Menu

Breakdance i surfing na igrzyskach w Paryżu

Breakdance i surfing na igrzyskach w Paryżu
Breakdance to akrobatyczna forma tańca. (Fot. Getty Images)
Breakdance, wspinaczka sportowa, surfing i skateboard - to cztery dyscypliny, które mają być włączone do programu igrzysk olimpijskich w Paryżu w 2024 roku. Wczoraj Komitet Wykonawczy MKOl poparł stosowny wniosek Komisji Programowej.
Reklama

Lista tych dyscyplin, zaproponowana przez organizatorów igrzysk, musi jeszcze uzyskać poparcie członków Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego podczas czerwcowej sesji organizacji.

Program igrzysk w Paryżu ostatecznie ma zatwierdzić Komitet Wykonawczy MKOl w grudniu 2020 roku, czyli cztery miesiące po zakończeniu olimpijskich zmagań w Tokio, gdzie zadebiutują trzy z tych dyscyplin: wspinaczka sportowa, surfing i skateboard.

Breakdance to akrobatyczna forma tańca. Pojawił się w ubiegłym roku w programie Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Buenos Aires. Gorącym orędownikiem breakdance'u jest przewodniczący MKOl Thomas Bach, który obserwował rywalizację w stolicy Argentyny.

"Ten sport pozwala zawodnikom na autentyczną ekspresję, na pokazanie swojej osobowości. Muszę przyznać, że uwielbiam tę dyscyplinę" - stwierdził Bach.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 22.01.2021
  GBP 5.092 złEUR 4.535 złUSD 3.725 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama