Menu

Boris Johnson: Imigranci będą płacić za korzystanie z NHS "już w dniu przyjazdu do UK"

Boris Johnson: Imigranci będą płacić za korzystanie z NHS "już w dniu przyjazdu do UK"
"Imigranci z UE i spoza UE będą traktowani tak samo" - zapowiedział Boris Johnson. (Fot. Getty Images)
Wszyscy imigranci zapłacą dodatkową opłatę na rzecz NHS w wysokości 625 funtów, niezależnie od tego, czy będą korzystać z opieki zdrowotnej - oświadczył dziś Boris Johnson, przekazując szczegóły nowego systemu imigracyjnego.
Reklama
Reklama

"Jeśli Brytyjczycy wybiorą konserwatystów w najbliższych wyborach, sprawimy, że wszyscy imigranci, którzy przybywają do naszego wspaniałego kraju z dowolnego miejsca na świecie, już pierwszego dnia dołożą się do NHS" - wskazał Boris Johnson na łamach "The Sunday Times".

"Brytyjczycy płacą ogromne kwoty, aby mieć wysoką jakość usług zdrowotnych. Sprawiedliwie będzie, jeśli imigranci również się dorzucą" - wyjaśnił.

Obecnie migranci z UE są zwoleni z tego rodzaju opłat. Przybysze z innych części świata muszą z kolei płacić 400 funtów na rzecz NHS. Po wygranej w wyborach torysi chcą, aby wszyscy imigranci płacili 625 funtów już w dniu przyjazdu do kraju.

Nowa polityka imigracyjna zakłada również ograniczenie dostępu imigrantów do benefitów. Według opublikowancyh dziś propozycji, każda nowo przybyła osoba będzie mogła ubiegać się o pomoc ze strony państwa dopiero po 5 latach od przyjazdu.

Torysi cieszą się obecnie rekordowym poparciem społeczeństwa. (Fot. Getty Images)

Boris Johnson wskazał, że jego ugrupowanie chce "ogólnie obniżyć liczbę imigrantów w Zjednoczonym Królestwie" i "zlikwidować podział na imigrantów z UE i spoza UE". "Wszyscy będą traktowani dokładnie tak samo od stycznia 2021 roku" - przekazał.

Zapytany o kwestie imgiracji lider opozycyjnej Partii Pracy - Jeremy Corbyn - przekazał dziś na łamach BBC, że "nawet po Brexicie w Wielkiej Brytanii będzie mnóstwo imigracyjnego ruchu". Odmówił jednak podania dokładnych szczegółów polityki imigracyjnej laburzystów.

Według aktualnych sondaży, konserwatyści cieszą się najwyższym od lat poparciem społeczeństwa, wyprzedzając Partię Pracy średnio o 10-17 punktów procentowych.

Czytaj więcej:

Wybory w UK: Konserwatyści zapowiadają redukcję imigracji

Nacjonalizm w Europie. BBC prezentuje ranking

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.06.2021
  GBP 5.3015 złEUR 4.5503 złUSD 3.8198 złCHF 4.1580 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama