Menu

Błąd w aplikacji Home Office. Obywatele UE nie mogą zmienić statusu

Błąd w aplikacji Home Office. Obywatele UE nie mogą zmienić statusu
Obywatele UE mają problem ze zmianą statusu. (Fot. Getty Images)
W aplikacji Home Office służącej do legalizacji pobytu imigrantów z UE w Wielkiej Brytanii pojawił się błąd. Występujący w rządowej aplikacji problem uniemożliwia zmianę statusu z 'pre-settled' na 'settled'.
Reklama

Obywatele UE, którzy przebywali na Wyspach mniej niż pięć lat i aplikowali o "pre-settled status", po osiągnięciu wymaganego okresu pobytu w Wielkiej Brytanii mają teraz problemy z otrzymaniem "settled status". Powodem jest błąd w aplikacji Home Office, który niedawno odkrył Hugo Nilsson, 31-letni imigrant ze Szwecji.

Nadal możliwa jest rejestracja obu statusów "pre-settled" i "settled". Problem pojawia się tylko przy próbie zamiany jednego statusu na drugi.

Home Office potwierdził, że doniesienia o problemie są prawdziwe. Zaznaczono, że naprawa aplikacji na smartfony może potrwać "do kilku tygodni".

Nie jest to pierwsza wada techniczna w aplikacji, która obecnie działa tylko na telefonach z Androidem - wersja na systemy operacyjne iOS ma pojawić się dopiero pod koniec roku.

Pilotażowy program legalizujący status pobytu imigrantów z UE na Wyspach uruchomiono w sierpniu ubiegłego roku - od tego momentu skorzystało z niego już setki tysięcy Europejczyków.

Jak wynika z oficjalnych danych, z możliwości legalizacji swojego pobytu w Zjednoczonym Królestwie wyjątkowo opornie korzystają Polacy, którzy jako grupa narodowa mają najniższy wskaźnik rejestracji.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.09.2020
  GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama

  Brexit - Najważniejsze wiadomości