Menu

Biuro podróży, które przejęło Thomasa Cooka, zwolni 20 proc. personelu

Biuro podróży, które przejęło Thomasa Cooka, zwolni 20 proc. personelu
Przyczyną tego kroku jest w szczególności przywrócenie obowiązku kwarantanny dla przyjeżdżających z Hiszpanii. (Fot. Getty Images)
Brytyjskie biuro podróży Hays Travel, które w zeszłym roku przejęło wszystkie placówki i sporą część pracowników zbankrutowanego Thomasa Cooka, ogłosiło wczoraj, że zwolni do 878 osób, czyli prawie 20 proc. całego personelu.
Reklama

Przyczyną tego kroku jest kryzys w branży turystycznej wskutek epidemii koronawirusa, a w szczególności przywrócenie przez rząd w ostatni weekend lipca obowiązku kwarantanny dla przyjeżdżających z Hiszpanii i zalecenia, by powstrzymać się od podróży do tego kraju, o ile nie jest to niezbędne. Hiszpania jest najpopularniejszym kierunkiem wakacyjnych wyjazdów Brytyjczyków.

"Jesteśmy zdruzgotani, że po wszystkich naszych wysiłkach i ogromnych inwestycjach, których dokonaliśmy, stajemy teraz w obliczu utraty części naszych cenionych pracowników, nie z ich własnej winy. Po podjęciu decyzji o zakazie wyjazdów do Hiszpanii i jednoczesnych zmianach w warunkach subsydiowania urlopów nie mieliśmy innego wyboru" - napisali w oświadczeniu właściciele John i Irene Hays.

Od sierpnia pracodawcy muszą płacić składki za pracowników urlopowanych z powodu epidemii, a od września będą też płacić część pensji tych pracowników, które obecnie wypłaca rząd.

Jak poinformowano, zwolnieniami objęci zostaną zarówno dawni pracownicy Hays Travel, jak i ci, którzy zostali przejęci od Thomasa Cooka.

Hays Travel z siedzibą w Sunderland na północnym-wschodzie Anglii to największe niezależne brytyjskie biuro turystyczne. Zyskało spory rozgłos, gdy w październiku zeszłego roku przejęło wszystkie 555 placówek brytyjskiego oddziału Thomasa Cooka oraz ponad 2 000 z 9 000 jego pracowników. W obu przypadkach było to więcej niż Hays Travel miał do tej pory.

Czytaj więcej:

Problemy Thomasa Cooka narastały od lat

Prezes Thomas Cook "prawie płakał", gdy zwalniał 9 tys. osób

Hays Travel przejmuje placówki i część pracowników Thomasa Cooka

Prezes Thomasa Cooka przeprasza, ale broni swoich zarobków

UK przywraca 14-dniową kwarantannę dla przyjeżdżających z Hiszpanii

  Komentarze
  • Mścisław
   4 sierpnia, 16:10

   Jak w stoczni. Niemce kupili. Zwolnili. Zamkneli. I tak z fabrykami, cukierniami, firmami, jeziorami, lasami. Platforma to zło.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 30.09.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.527 złUSD 3.866 złCHF 4.188 zł

  Sport


  Sport

  Reklama