Menu

Bilety na Światowe Spotkania Rodzin w Dublinie już dostępne

Bilety na Światowe Spotkania Rodzin w Dublinie już dostępne
Papież Franciszek cieszy się w Irlandii ogromną sympatią. (Fot. Vincenzo Pinto/AFP/Getty Images)
Od dziś w internecie dostępne są bilety na wydarzenia zaplanowane w ramach Światowego Spotkania Rodzin w Dublinie. Wydarzenie, które poprowadzi papież Franciszek, odbędzie się w dniach 21-26 sierpnia.
Reklama

545 tys. darmowych wejściówek na spotkanie z Ojciem Świętym w Sanktuarium Maryjnym w Knock (hrabstwo Mayo) oraz nabożeństwo kończące wydarzenie w dublińskim Phoenix Parku, zostało udostępnione na stronie worldmeeting2018.ie.

“Osoby, które chcą zarezerwować bilet, powinny się pospieszyć, ponieważ już do 8:00 rano rozeszło się kilkanaście tysięcy wejściówek na mszę 26 sierpnia; jest także bardzo duże zainteresowanie Knock. Dostępnych jest jeszcze tylko kilka tysięcy z około 70 tys. na kongres w dublińskim RDS. Jednodniowy bilet kosztuje €38” - donosi “The Irish Times”.

Sekretarz generalny ŚSR podkreślił, iż irlandzka edycja cieszy się największym wśród dotychczasowych zainteresowaniem wśród osób z zagranicy.

“Możemy być niezwykle dumni z naszego kraju. Irlandzka edycja przyciąga najwięcej obcokrajowców od czasu zainicjowania wydarzenia w 1994 roku” - zaznaczył ojciec Tim Bartlett.

Duchowny dodał, iż nie będą dostępne wejściówki na Festiwal Rodzin w Croke Parku, w sobotę, 25 sierpnia. W spotkaniu weźmie udział papież.

“Nie spodziewamy się udostępnienia biletów publicznie. Każde dodatkowe miejsca zostaną przeznaczone dla bezdomnych, uchodźców, pracujących z narkomanami oraz pomagających potrzebującym rodzinom. Papież Franciszek chce mieć możliwość wysłuchania ich” - podkreślił ojcec Barlett.

Bilety będą rozprowadzane przez irlandzkie duszpasterstwa.

Darmowe wejściówki do Knock i Phoenix Park będą zabezpieczone kodami kreskowymi.

“Do Knock bilety są imienne, ze względu na mniejszą skalę wydarzenia – 45 tys. osób. Wejściówki do Phoenix Parku są wydawane na adresy mailowe liderów grup” - podsumował koordynator.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 01.10.2020
  GBP 4.939 złEUR 4.515 złUSD 3.851 złCHF 4.188 zł

  Sport


  Sport

  Reklama