Menu

"Bild" ostrzega przed kolejnym kryzysem migracyjnym

"Bild" ostrzega przed kolejnym kryzysem migracyjnym
Skala imigracji do Europy znów może wzrosnąć. (Fot. Getty Images)
Niemiecki dziennik 'Bild' ocenia dziś, że Europie grozi kolejny kryzys migracyjny. Gazeta powołuje się przy tym na poufny raport rządu Niemiec, do którego udało mu się dotrzeć.
Reklama

"Wobec coraz większej presji migracyjnej, malejącej akceptacji ludności (dla migrantów - przyp.red.) i napiętej sytuacji gospodarczej w kraju, tureckie władze intensyfikują działania przeciwko uchodźcom/migrantom" - możemy przeczytać w przytoczonym przez "Bild" raporcie niemieckiego rządu.

Od grudnia w Turcji obowiązuje ustawa zaostrzająca regulacje azylowe i deportacyjne - przypomina gazeta. W konsekwencji osobom, których wnioski o azyl zostały odrzucone, odmawia się pomocy społecznej i opieki zdrowotnej; same mają też ponosić koszty deportacji.

"Wiele prowincji odmawia przyjmowania syryjskich uchodźców. Po tym, jak Stambuł podjął surowe kroki przeciwko uchodźcom, którzy żyli tam bez zezwolenia, miasto opuściło ponad 100 tys. Syryjczyków" - relacjonuje dokument.

Czy Europa jest gotowa na przyjęcie kolejnych migrantów? (Fot. Getty Images)

Oznacza to, że przynajmniej część z 4,2 mln migrantów znajdujących się na terytorium Turcji (3,7 mln z nich to Syryjczycy) zdecyduje się na przedostanie się do Europy. Według niemieckiego raportu przemytnicy ludzi wietrzą już złoty interes i zaczynają coraz bardziej koordynować swoje działania, z zawieraniem porozumień cenowych włącznie.

Do końca 2019 roku do Europy szlakiem przez wschodnią część Morza Śródziemnego trafiło do Europy ponad 70 tys. migrantów. W 2018 roku było ich 48 tys. - podaje "Bild".

Czytaj więcej:

Turcja ostrzega Europę przed "nową falą uchodźców"

Włochy: Znaczący spadek liczby migrantów

Papież: Migranci są traktowani przez niektórych rządzących jako zagrożenie

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 26.02.2020
  GBP 5.125 złEUR 4.309 złUSD 3.957 złCHF 4.062 zł

  Sport


  Reklama