Menu

"Bild": Na meczach Bundesligi najwyżej 239 osób

"Bild": Na meczach Bundesligi najwyżej 239 osób
239 osób na stadionie, kibica żadnego. (Fot. Getty Images)
Władze niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej planują mecze bez publiczności, podczas których na stadionie znajdowałoby się nie więcej niż 239 osób - poinformował dziennik 'Bild'. Rozgrywki są wstrzymane co najmniej do końca kwietnia z powodu pandemii koronawirusa.
Reklama

Zwykle dobrze poinformowany dział sportowy "Bilda" w swoich doniesieniach powołuje się na plany zarządzającej profesjonalnymi rozgrywkami w Niemczech Deutsche Fussball Liga (DFL).

Na płycie boiska mogłoby przebywać dokładnie 126 osób, w tym obie drużyny wraz z rezerwowymi, łącznie ośmioro trenerów i lekarzy na zespół oraz 36 pracowników telewizji. Zredukowano by także liczbę chłopców podających piłki - z 12 do czterech.

Pozostałe 113 osób zasiadłoby na trybunach, w tej grupie znalazłoby się 30 dziennikarzy. Nie byłoby miejsca dla kibiców nawet w strefie VIP, nie byłby prowadzony catering. Wokół stadionu rozstawiono by ok. 50 funkcjonariuszy porządkowych, którzy dbaliby o to, aby kibice nie zbierali się w jego okolicach.

Ostatni przed przerwą mecz Bundesligi odbył się 11 marca. Wówczas Borussia Moenchengladbach pokonała u siebie FC Koeln 2:1 także przy pustych trybunach. Na stadionie Borussia-Park znalazło się wtedy jednak ok. 600 osób.

Pod koniec marca władze ekstraklasy i jej zaplecza uzgodniły z klubami, że spowodowana pandemią przerwa potrwa do 30 kwietnia. Można jednak spodziewać się wydłużenia tego okresu w obliczu decyzji podejmowanych przez niektóre inne kraje, np. Holandię, gdzie nie będzie żadnych spotkań, nawet bez kibiców, przynajmniej do 1 czerwca.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 24.11.2020
  GBP 5.028 złEUR 4.471 złUSD 3.763 złCHF 4.130 zł

  Sport


  Sport

  Reklama