Menu

"Bild": Bundesliga może wznowić rozgrywki już 9 maja

"Bild": Bundesliga może wznowić rozgrywki już 9 maja
Mecze mają być rozgrywane przy pustych trybunach i z udziałem jak najmniejszej liczby osób. (Fot. Getty Images)
Rozgrywki piłkarskiej ekstraklasy Niemiec mogą być wznowione już 9 maja - donosi dziennik 'Bild'. Oficjalnie mecze są odwołane do końca kwietnia z powodu pandemii koronawirusa, w wielu innych krajach przerwa potrwa jednak dłużej.
Reklama

Według "Bilda", wczoraj odbyła się wideokonferencja działaczy Niemieckiej Federacji Piłkarskiej (DFB) i uzgodniono, że pierwszy weekend maja nie jest jeszcze realnym terminem na rozgrywanie spotkań 1. i 2. Bundesligi. Tydzień później można by już grać, choć żadne ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły.

Organem odpowiedzialnym za profesjonalne ligi (a więc dwie najwyższe) jest jednak Deutsche Fussball Liga (DFL), a nie sama DFB. Krajowa federacja dyskutowała przede wszystkim o trzeciej dywizji, a w niej wznowienie sezonu możliwe ma być 16 maja.

Mecze mają być rozgrywane przy pustych trybunach i z udziałem jak najmniejszej liczby osób. Wcześniej w innym artykule "Bild" poinformował, że na stadionie podczas spotkań ekstraklasy przebywać będzie maksymalnie 239 osób.

Ostatni przed przerwą mecz Bundesligi odbył się 11 marca - także bez udziału kibiców. Po 25 kolejkach liderem jest broniący tytułu Bayern Monachium, a jego piłkarz Robert Lewandowski prowadzi w klasyfikacji strzelców z 25 bramkami. Bawarczycy zgromadzili 55 punktów i o cztery wyprzedzają Borussię Dortmund, a o pięć RB Lipsk.

Czytaj więcej:

Liga niemiecka: 13 klubów może upaść jeszcze w tym sezonie

Liga niemiecka: Trener Bayernu Flick przedłużył kontrakt do 2023 roku

Liga niemiecka: Kluby wznowiły treningi w małych grupach

"Bild": Na meczach Bundesligi najwyżej 239 osób

Bundesliga: Transfer w dobie koronawirusa

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 27.05.2020
  GBP 4.983 złEUR 4.438 złUSD 4.050 złCHF 4.171 zł

  Sport


  Sport

  Reklama