Menu

Będzie pomoc dla osób, które mają problem z rachunkami za prąd

Będzie pomoc dla osób, które mają problem z rachunkami za prąd
Klienci z kłopotami finansowymi otrzymają m.in. więcej czasu na spłatę długu. (Fot. Getty Images)
Ofgem, regulator rynku energetycznego, ogłosił wprowadzenie nowego pakietu pomocowego dla wszystkich odbiorców prądu. Wszystkie firmy energetyczne mają obowiązek wdrożenia nowych regulacji już od 15 grudnia br.
Reklama

Celem zmian zaproponowanych przez Ofgem jest ochrona klientów w trudnej sytuacji, którzy zmagają się z opłaceniem rachunków za energię elektryczną.

Dostawcy prądu zobligowani będą do wielu zmian, m.in. do obowiązkowego udzielania "alarmowych" kredytów osobom, które korzystają z prądu na kartę i nie mają pieniędzy na doładowanie.

Firmy energetyczne będą również musiały znaleźć porozumienie z dłużnikami, oferując im "realistyczne i odpowiedzialne" plany spłaty długu. 

Jak wskazuje BBC, część nowych zaleceń została wdrożona już w marcu przez większość firm z branży. Miało to jednak charakter dobrowolny, w związku z apelem rządu o pomoc klientom w trudnej sytuacji spowodowanej pandemią. Teraz Ofgem chce wpisać te regulacje "na stałe", aby miały charakter obligatoryjny.

Ofgem uważa, że dzięki zmianom, klienci z trudnościami finansowymi odczują tymczasową ulgę. Dodaje jednak, że rachunki za prąd ostatecznie trzeba będzie opłacić w 100 procentach - ma to jednak być rozłożona w długim czasie. 

Czytaj więcej:

Czym stresują się mieszkańcy UK? Długi na pierwszym miejscu

Dostawcy energii w UK z zielonym światłem dla ściągania długów

Brytyjscy milionerzy apelują o podniesienie im podatków. Chcą pomóc krajowi

  Komentarze
  • Lord K
   21 października, 03:18

   Czy ktoś mi wytłumaczy jak mozna w uk nie zarobić na prąd? aaa już wiem! Bo trzeba zapłacić raty za mercedesa którego się wzięło żeby sąsiadowi pokazać co to nie ja.

  • Henryk Vlll
   21 października, 14:10

   Lord K@ Tobie się chyba Polska pomyliła z UK.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 30.11.2020
  GBP 4.979 złEUR 4.478 złUSD 3.736 złCHF 4.136 zł

  Sport


  Sport

  Reklama