Menu

Beckham wybuduje stadion za oceanem za 200 mln dol.

Beckham wybuduje stadion za oceanem za 200 mln dol.
Beckham będzie miał swoją drużynę i swój stadion (Fot. Getty Images)
Pracujący dla Davida Beckhama architekt ujawnił, że po obejrzeniu 30 potencjalnych lokalizacji były reprezentant Anglii zdecydował, że obiekt stanie na nadbrzeżu Miami.
Reklama
Położenie w okolicy dużego portu sprawi, że wielu kibiców dotrze na trybuny wprost ze cumujących tam statków wycieczkowych. W tym celu zostanie wybudowany specjalny most dla pieszych. Poza tym w okolicach stadionu powstanie też kompleks hotelowo-biurowy, nie zabraknie oczywiście sklepów.

Beckham już wcześniej mówił, że stworzy w Miami drużynę piłkarską, która zagra w Major League Soccer (MLS). Stadion dla jego klubu będzie częściowo zadaszony, a łączna liczba miejsc dla fanów wyniesie 25 tysięcy. Pierwsze spotkanie ma zostać rozegrane w 2016 roku.

"Sympatycy sportu po kilkuminutowym spacerze ze stadionu byliby już w AmericanAirlines Arena, gdzie grają mistrzowie NBA koszykarze Miami Heat" - zachwala swój projekt angielski piłkarz.

Nie wszyscy są jednak zachwyceni pomysłami Beckhama. Zastrzeżenia co do lokalizacji stadionu mają m.in. znane linie wycieczkowe Royal Caribbean, korzystające z portu w Miami.

Beckham, 115-krotny reprezentant Anglii, występował jako zawodnik w Manchesterze United, Realu Madryt i Milanie, do którego został z kolei wypożyczony z Los Angeles Galaxy. W barwach drużyny z Old Trafford sześciokrotnie wywalczył mistrzostwo Anglii, trzykrotnie puchar tego kraju, a w 1999 roku triumfował w Champions League. Z kolei z Realem raz świętował mistrzostwo Hiszpanii, a ponadto został mistrzem Francji z PSG.
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.09.2020
  GBP 5.052 złEUR 4.583 złUSD 3.923 złCHF 4.250 zł

  Sport


  Sport

  Reklama