Menu

Balotelli zniesławił Weronę? Radni chcą podjąć kroki prawne

Balotelli zniesławił Weronę? Radni chcą podjąć kroki prawne
Koledzy z drużyny oraz piłkarze rywali próbowali uspokoić Balotellego. (Fot. Getty Images)
Grupa radnych Werony chce podjąć kroki prawne przeciwko włoskiemu piłkarzowi Mario Balotellemu, który w niedzielę podczas meczu ligowego w tym mieście sugerował, że padł ofiarą rasistowskich odgłosów z trybun.
Reklama

Incydent miał miejsce przed upływem 60. minuty meczu Verony z Brescią (2:1). Występujący w drużynie gości Balotelli zatrzymał grę, wziął piłkę w ręce i kopnął w kierunku kibiców gospodarzy. Zdenerwowany wskazał gestem na uszy, sugerując, że wszystko słyszał.

Mecz został przerwany na kilka minut. Koledzy z drużyny oraz piłkarze rywali próbowali uspokoić Balotellego. Ostatecznie zawodnik pozostał na boisku. W 85. minucie - przy stanie 2:0 dla Verony - strzelił gola, ale jego zespół nie zdołał doprowadzić do remisu.

Jednak burmistrz Werony Federico Sboarina, który był obecny na trybunach, zaprzeczył, jakoby doszło do jakiegokolwiek incydentu rasistowskiego.

Podobne stanowisko zajął klub, a grupa radnych zwróciła się do władz miasta z wnioskiem o podjęcie kroków prawnych "przeciwko Balotellemu i tym wszystkim, którzy atakują Weronę poprzez niesprawiedliwe zniesławienie".

29-letni Balotelli urodził się na Sycylii. Jego biologiczni rodzice pochodzili z Ghany, ale wychował się we włoskiej rodzinie. W reprezentacji Italii wystąpił 36 razy, strzelając 14 goli.

Czytaj więcej:

Balotelli fetował gola bezpośrednio na Instagramie

Balotelli chciał zejść z boiska po okrzykach z trybun

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.07.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.467 złUSD 3.976 złCHF 4.202 zł

  Sport


  Sport

  Reklama