Menu

Badanie: Rosną wydatki Amerykanów na gry wideo

Badanie: Rosną wydatki Amerykanów na gry wideo
Amerykańscy gracze są coraz starsi i wydają coraz więcej, zwłaszcza na gry mobilne. (Fot. Getty Images)
Przeciętny amerykański gracz ma 33 lata, gra na smartfonie i wydaje na wirtualną rozrywkę pokaźne kwoty, o 20 proc. wyższe niż w 2017 roku i aż o 85 proc. większe niż w roku 2015 - wynika z badania przeprowadzonego dla stowarzyszenia oprogramowania rozrywkowego (ESA).
Reklama

W 2018 roku Amerykanie wydali na gry 43,4 mld dolarów. Największą popularnością cieszyły się tytuły "Call of Duty: Black Ops III", "Red Dead Redemption II" i "NBA 2K19". Zestawienie nie uwzględnia darmowych gier takich jak "Fortnite", w których występują tzw. mikropłatności.

Prawie 65 proc. dorosłych obywateli USA, czyli ponad 164 mln osób gra w gry - wynika z badania ESA. Z tego ponad 60 proc. jako platformę rozrywkową wykorzystuje smartfony, a ok. połowa komputery osobiste i konsole.

Badanie wykazało też, że rodzice starają się ograniczać czas dzieci spędzany przed ekranem. 87 proc. z nich deklaruje, że zakup nowej gry musi odbywać się za ich zgodą.

46 proc. graczy to kobiety. Z danych ESA wynika, że w zależności od wieku sięgają one po inne tytuły niż mężczyźni. Kobiety w wieku od 18 do 34 lat najczęściej wybierały "Candy Crush", "Assassin's Creed" i "Tomb Raider" i grały najczęściej na smartfonach. Wśród mężczyzn w tym samym przedziale wiekowym największą popularnością cieszyły się "God of War", "Madden NFL" i "Fortnite".

Wśród osób w wieku od 40 do 54 lat największym wzięciem cieszyły się takie tytuły jak "Tetris", "Pac-Man", "Call of Duty", "Forza" i "NBA 2K". Natomiast wśród graczy do 64 lat były to "Solitaire" i "Scrabble", a wśród kobiet - "Mahjong" i "Monopoly".

Badanie pokazało też, że gracze wcale nie są bardziej niż inni mieszkańcy USA narażeni na izolację czy siedzący tryb życia.

Dane dla ESA zebrał Ipsos po przepytaniu ponad 4 tys. Amerykanów.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 13.08.2020
  GBP 4.865 złEUR 4.401 złUSD 3.718 złCHF 4.089 zł

  Sport


  Sport

  Reklama