Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Badanie: Rośnie liczba młodych bezrobotnych w Londynie

Badanie: Rośnie liczba młodych bezrobotnych w Londynie
Skala bezrobocia w Londynie odstaje od reszty kraju - pomimo tego, iż na rynku jest wiele wolnych wakatów, a zarobki idą w górę. (Fot. Getty Images)
Od początku pandemii bezrobocie wśród młodzieży w brytyjskiej stolicy wzrosło o 55 proc. do 105 tys. Oznacza to, że pomimo rekordowej liczby wolnych wakatów, co 5. młody londyńczyk pozostaje bez pracy zarobkowej. 

Reklama
Reklama

Według danych Krajowego Biura Statystycznego (ONS), stopa bezrobocia wśród młodych mieszkańców stolicy (21 proc.) jest aż pięciokrotnie wyższa od średniej krajowej, która wynosi 4,3 proc. (dla wszystkich grup wiekowych). Zwrócono uwagę, iż wśród kobiet bezrobocie jest jeszcze wyższe.

Drugim - po Londynie - regionem w Wielkiej Brytanii z problemem braku pracy dla młodych ludzi jest West Midlands (15 proc.). Najlepiej sytuacja wygląda w Szkocji, gdzie bez pracy pozostaje tylko 9 proc. osób w tej grupie wiekowej.

Dziennik "Evening Standard" zwraca uwagę, iż najbardziej niepokojący jest fakt, że aż 42 proc. bezrobotnych nie ma pracy "przez 6 miesięcy i dłużej". "Ma to druzgocące konsekwencje dla jakości ich życia i poczucia własnej wartości" - podkreślono.

Statystyki te jednocześnie ujawniają fiasko rządowego programu Kickstart o wartości 2 miliardów funtów rocznie, którego celem było wprowadzenie na rynek pracy młodych ludzi korzystających z systemu zasiłków. 

Gwałtowny wzrost bezrobocia wśród młodzieży nastąpił pomimo wzrostu liczby wolnych miejsc pracy w ostatnich miesiącach - tylko teraz w całym kraju znajduje się ponad 1,2 mln nieobsadzonych wakatów.

Czytaj więcej:

UK: Bezrobocie spada i wciąż brak rąk do pracy

UK: Skuteczność rządowego programu dla młodych bezrobotnych zakwestionowana

    Komentarze
    • Celestyn76
      29 listopada 2021, 12:42

      To sa same niedojdy I leniekszdy(a)chcial by byc gwiazda youtubea tik -toka albo Estrada lub sportu

    • Dk
      29 listopada 2021, 13:26

      Leniwych*

    • Czytelnik anonimowy
      29 listopada 2021, 13:59

      Nie bulwersujcie się . To że u was na budowach dużo wolnych wakatów to nie znaczy że Anglik musi tak z wami pracować i uczyć się słów na k... i ch... Fizyczna praca jest dla was a lekka i przyjemna dla nich. To wy musicie zasuwać by opłacić zagrzybione mieszkania , oni mają zasiłki bo są we własnym kraju i mają do tego prawo.

    • Przemko
      30 listopada 2021, 16:56

      jeśli nie jest oczywistym kaleką (fizycznym lub umysłowym [głęboki niedorozwój]) - to BEZ TRUDU znajdzie sobie pracę i dach na głową. w żadnym wypadku nie ma co nad nimi płakać!

    • Do Przemko
      1 grudnia 2021, 17:59

      Ok, a teraz jedna kwestia. Pracy moze i jest obecnie sporo jesli masz jakies doswiadczenie i znasz dobrze jezyk. Problem natomiast wc tym, ze nawet w drogim Londynie pracodawcy potrafia oferowac stawke minimalna, ktora obecnie wynosi 8.91 na godzine brutto lub zaledwie tylko troche wyzsza. No o powiedz prosze jak za to wynajac chociazby pokoj w Londynie i jeszcze sie utrzymac? !

    • Przemko
      2 grudnia 2021, 09:36

      Drogi kolego. Poza Londynem też jest życie, uwierz mi. Ja akurat mieszkam w niewiele tańszym Oxfordzie i jakoś całkiem dobrze sobie radzę. A jeśli ktoś po kilku latach pobytu nie opanował na średnim poziomie języka tak łatwego jak angielski.. to może niech zostanie w PL.

    • Karol
      2 grudnia 2021, 17:57

      mama z tata na benefitach od 30 lat siedza to jaki przyklad maja angielskie dzieciaki ? wychodzi mlody czlowiek z domu gdzie benefity plynely strumieniem z urzedu .....a tu nagle ciecia i szok trzeba pracowac .......ale jak przecierz rodzice nigdy nie pracowali ??????/

    • Olo
      2 grudnia 2021, 23:17

      Przemko sorry, ale troche glupoty piszesz gdyz sama znajomosc jezyka ang w anglojezycznym kraju to o wiele za malo by miec jakas fajna prace, ktora pozwoli godne zyc...

    • 3 dawka
      3 grudnia 2021, 23:33

      @Olo, ale angielski plus chęć do pracy, to już coś. To akurat mają w większości wschodni europejczycy. 8 na 10. A Anglicy ? 1 na 10. Taka drobna różnica.