Menu

Awaria sieci EE w UK. Klienci utracili możliwość wykonywania połączeń

Awaria sieci EE w UK. Klienci utracili możliwość wykonywania połączeń
Klienci EE maja dziś problemy z wykonywaniem połączeń. (Fot. Getty Images)
Tysiące klientów sieci EE daje dziś wyraz swojej frustracji w mediach społecznośściowych po tym, jak większość utraciła możliwość wykonywania i otrzymywania połączeń.
Reklama

Jak wynika ze strony internetowej Down Detector, pierwsze problemy z siecią zgłoszono dziś o 8:32 nad ranem. O kłopotach donoszą użytkownicy z całego kraju, ale największa liczba zgłoszeń pochodzi z Londynu, Leeds oraz Glasgow.

"Brak transferu danych i brak zasięgu. Nie można nigdzie zadzwonić" - napisała jedna z użytkowniczek portalu Down Detector.

"Jeśli wyjdę na zewnątrz mogę wysłac jedynie SMS-a" - dodała inna.

Największy krajowy operator w UK zapewnił, że bada awarię. (Fot. Getty Images)

Przedstawiciel EE przekazał, że firma jest już świadoma problemu. "Pewna część naszych klientów utraciła możliwość wykonywania połączeń głosowych za pośrednictwem 4G. Robimy wszystko co możemy, aby rozwiązać problem. Połączenia WiFi, SMS-y oraz transfer danych powinien działać bezproblemowo" - przekazano w oświadczeniu opublikowanym na Twitterze.

Na zwrócenie uwagi, że niektórzy mają dziś również problem z internetem, sieć EE zasugerowała zrestartowanie telefonu.

Do sprawy odniósł się serwis konsumencki uSwitch.com. "EE to największy krajowy operator, więc takie awarie mają duży wpływ na większą część społeczeństwa. Często nasza praca, jak i życie towarzyskie, w całości opierają się na telefonach, więc nawet niewielki problem może być dotkliwy. To niepokojące, że EE wciąż nie zidentyfikowało przyczyny problemu" - skomentował zespół ekspertów.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.07.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.467 złUSD 3.976 złCHF 4.202 zł

  Sport


  Sport

  Reklama