Menu

Awantura o selfie z Grenfell Tower w tle. "To brak szacunku dla zmarłych"

Awantura o selfie z Grenfell Tower w tle. "To brak szacunku dla zmarłych"
Ludzie są krytykowani za robienie selfie z Grenfell Tower w tle. (Fot. Screenshot/The Independent)
Ofiary pożaru wieżowca w zachodnim Londynie są zniecierpliwieni lawiną ludzi, którzy robią sobie selfie na tle spalonego budynku. Zdaniem byłych rezydentów i ich bliskich, takie zachowanie świadczy o absolutnym braku wyobraźni i braku szacunku dla zmarłych.
Reklama

Mieszkańcy dzielnicy zmuszeni byli umieścić znaki z napisami „Nie rób selfie”, „nie rób zdjęć”, aby zniechęcić niesfornych turystów, którzy „żerują” na ludzkiej tragedii – donosi dziennik „The independent”.

Ofiary pożaru są wstrząśnięte zachowaniem ludzi, którzy z miejsca, w którym życie straciło 79 osób, a wielu zaginęło, robi się atrakcję turystyczną.

W rezydentach rośnie złość. Jeden z byłych mieszkańców Grenfell Tower opowiadał dziennikarzom, jak zwracał gapiom uwagę na to, aby zachowywali się z większym szacunkiem, ale został kompletnie zignorowany.

Specjalne znaki dla turystów przy spalonym wieżowcu w Londynie. (Fot. Twitter/Guy Smallman)

"Jeśli chcesz zobaczyć miejsce tragedii, idź tam i rozmawiaj z ludźmi, okaż szacunek. Nie zachowuj się jak na karnawale Notting Hill Carnival, gdzie możesz pokazać nowe buty sportowe i zaczepiać dziewczyny” - podkreślił jeden z rezydentów.

W pożarze londyńskiego wieżowca mieszkalnego Grenfell Tower zmarło 79 osób. Zbudowany w 1974 roku blok mieszkalny Grenfell Tower zapalił się krótko przed godz. 1:00 w nocy 14 czerwca.

Dzisiaj odbyła się premiera specjalnego singla, którego dochód ze sprzedaży ma zasilić fundusz pomocy ofiar pożaru Grenfell Tower. W nagraniu piosenki "Bridge Over Troubled Water" udział wzięło ponad 50 artystów.

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 30.03.2020
  GBP 5.070 złEUR 4.540 złUSD 4.093 złCHF 4.284 zł

  Sport


  Reklama