Awans Manchesteru City do półfinału Pucharu Anglii po karnych

Manchester City dopiero po rzutach karnych awansował do półfinału piłkarskiego Pucharu Ligi. (Fot. Facebook/Manchester City)
Manchester City dopiero po rzutach karnych awansował do półfinału piłkarskiego Pucharu Ligi, eliminując na wyjeździe drużynę Leicester City. Goście, którzy są liderami tabeli ekstraklasy angielskiej, wygrali konkurs 'jedenastek' 4-3.

Podopieczni Pepa Guardiolli prowadzili od 26. minuty, gdy bramkę zdobył Portugalczyk Bernardo Silva. Wyrównanie padło dopiero w siódmej minucie doliczonego czasu gry w kontrowersyjnych okolicznościach. Sędzia podyktował rzut karny po wątpliwym faulu Kyle'a Walkera, a "jedenastkę" wykorzystał Jamie Vardy. W dogrywce wynik nie uległ już zmianie.

W karnych znakomicie spisał się bramkarz "The Citizens" Chilijczyk Claudio Bravo, broniąc najpierw uderzenie Vardy'ego, a chwilę później Algierczyka Riyada Mahreza.

W innym wczorajszym meczu Arsenal Londyn pokonał u siebie lokalnego rywala West Ham United 1:0 po bramce Daniela Welbecka w 42. minucie.

Dzisiaj AFC Bournemouth Artura Boruca zmierzy się w Londynie z mistrzem Anglii Chelsea, a broniący trofeum Manchester United zagra na wyjeździe z pierwszoligowcem Bristol City.

Finał odbędzie się 25 lutego, tradycyjnie na Wembley.