Menu

Autobus zderzył się z tirem. 21 osób rannych

Autobus zderzył się z tirem. 21 osób rannych
Fot. Thinkstock
Do 21 osób wzrosła liczba poszkodowanych w zderzeniu autobusu z ciężarówką, do którego doszło dzisiaj w miejscowości Wiśniewo pod Mławą, na drodze krajowej nr 7 Warszawa-Gdańsk. 18 rannych trafiło do szpitala, wśród nich są trzy osoby ciężko ranne.
Reklama
Jak poinformowała rzeczniczka mławskiej policji Anna Gorczewska, do wypadku doszło przed godz. 9:00, gdy autobus relacji Warszawa-Olsztyn uderzył w tył samochodu ciężarowego. Autobusem jechało 34 pasażerów. Na miejscu nadal pracują służby ratownicze.

Początkowo informowano o co najmniej 10 rannych, ale jak oświadczyła rzeczniczka, liczba poszkodowanych wzrosła do 21 osób. "Do szpitala trafiło już 18 rannych, w tym trzy osoby najciężej poszkodowane, które przetransportowano śmigłowcami" - zaznaczyła Gorczewska.

Według Justyny Sochackiej z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, śmigłowce przetransportowały rannych do szpitali w Ciechanowie, Warszawie i Olsztynie. "Trzy ranne osoby doznały wielonarządowych obrażeń. Są w stanie ciężkim" - dodała Sochacka. Stan dwóch innych osób określany jest jako średni. Pozostali podróżni doznali mniej groźnych obrażeń.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że autobus najechał na wolno poruszający się na światłach awaryjnych samochód ciężarowy. Do zderzenia doszło w okolicy przystanku autobusowego. Przyczyną mogły być trudne warunki drogowe, w tym oblodzenie jezdni.

"Warunki w miejscu, gdzie doszło do wypadku są bardzo trudne. Jezdnia jest bardzo oblodzona. Jest silny wiatr, który nawiewa śnieg na drogę. Prawdopodobnie kierowca autobusu nie miał szans wykonać bezpiecznego manewru" - wyjaśniła Gorczewska.

Na razie nie wiadomo, jak długo droga krajowa nr 7 w Wiśniewie będzie zablokowana. Policja wyznaczyła objazdy przez Ciechanów i Glinojeck.
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 27.03.2020
  GBP 5.022 złEUR 4.525 złUSD 4.113 złCHF 4.268 zł

  Sport


  Reklama