Australian Open: Radwańska gładko do III rundy

Agnieszka Radwańska awansowała do III rundy Australian Open. Polska tenisistka pokonała w dwóch setach Białorusinkę Olgę Goworcową 6:0, 7:5.
Spotkanie to mogło dojść do skutku, tylko dlatego, iż zdecydowano się je rozegrać pod dachem. Pozostałe pojedynki zostały przerwane bądź opóźnione.

Radwańska wygrała pierwszego seta, nie dając rywalce możliwości zdobycia choćby jednego gema. Cała partia trwała zaledwie 25 minut. W drugim secie nie było już tak łatwo. Białorusinka szybko przełamała "Isię" i wyszła na prowadzenie 2:0.

W kolejnych gemach grała nieźle i do stanu 4:3 utrzymywała przewagę. Później Radwańska dała jednak znać o sobie i odrobiła straty, wygrywając seta 7:5 a całe spotkanie 2:0.

Kolejną przeciwniczką Agnieszki będzie Anastazja Pawliuczenkowa. Rosjanka w drugiej rundzie pokonała Mandy Minellę z Luksemburga 6:2, 6:2.