Menu

Anglia: Rząd będzie wspierał mieszkańców w samoizolacji

Anglia: Rząd będzie wspierał mieszkańców w samoizolacji
Przestrzeganie zasad samoizolacji jest niezwykle ważne, by powstrzymać rozprzestrzenianie się nowych wariantów Covid-19. (Fot. Getty Images)
W niektórych częściach Anglii zostanie przeprowadzony pilotażowy program, którego zadaniem jest wspieranie ludzi w domowej izolacji - ogłosił dzisiaj brytyjski minister zdrowia Matt Hancock. Rząd Wielkiej Brytanii przeznaczy na ten cel 12 milionów funtów.
Reklama
Reklama

Część obszarów Anglii otrzyma dodatkową pomoc, aby zachęcić osoby najbardziej narażone na zakażenie i przekazanie Covid-19 do zgłaszania się na testy i izolowania się, jeśli uzyskają pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Kto otrzyma dofinansowanie?

Wybrano dziewięć obszarów z najwyższymi wskaźnikami transmisji koronawirusa. Dofinansowanie z puli 12 milionów funtów otrzymają:

 • Newham i Hackney w Londynie;
 • Yorkshire and the Humber;
 • Lancashire, Blackburn & Darwen, Blackpool;
 • Greater Manchester;
 • Cheshire i Merseyside;
 • Royal Borough of Kingston upon Thames;
 • Peterborough;
 • Fenland i South Holland;
 • Somerset.

Pilotaże w Newham i Greater Manchester już się rozpoczęły. W pozostałych regionach wystartują tak szybko, jak to możliwe - zapewnia brytyjskie Ministerstwo Zdrowia.

Co zrobi rząd, aby pomóc?

Rodzaj pomocy będzie zależał od potrzeb na danym obszarze. Na przykład władze Newham, Peterborough, Fenland i South Holland zapewnią alternatywne zakwaterowanie dla izolujących się osób z przeludnionych gospodarstw domowych.

W Greater Manchester "zespoły wsparcia" będą współpracować z gospodarstwami domowymi, aby opracować indywidualny plan kwarantanny w ciągu 24 godzin od pozytywnego wyniku testu na Covid. Z kolei osoby, dla których angielski nie jest pierwszym językiem, otrzymają pomoc tłumacza.

Rządowy program nie będzie jednak obejmował żadnego dodatkowego wsparcia finansowego. Obecnie osoby o niskich dochodach, które muszą poddać się samoizolacji, mogą ubiegać się o £500 w ramach Test and Trace Support Payment.

Jaki jest cel pomocy?

Celem misji jest ochrona ludzi przed koronawirusem - zwłaszcza że warianty Covid nabierają tempa w niektórych zakątkach kraju.

Resort zdrowia tłumaczy, że proszenie ludzi o izolację po ponad roku ograniczeń związanych z koronawirusem może być nie tylko obciążające psychicznie, ale może również narazić Wielką Brytanię na wzrost zakażeń.

"Warianty mogą być koniem trojańskim dla naszych ciężko osiągniętych postępów i ważniejsze niż kiedykolwiek jest, abyśmy zrobili wszystko, co w naszej mocy, aby pokazać nowym odmianom Covid drzwi, postępując zgodnie z zasadami i izolując się, gdy zostaniemy o to poproszeni" - podkreślił dzisiaj minister zdrowia Matt Hancock.

"Zdajemy sobie sprawę, jak ciężka może być dla niektórych kwarantanna, a ten pilotażowy program pomoże nam znaleźć najlepsze sposoby wspierania ludzi i ułatwi wszystkim dalsze działania" - podsumował.

Czytaj więcej:

Media: Zaszczepieni mieszkańcy UK wjadą do UE bez testów na Covid-19

Do UK wciąż przylatują "pełne pasażerów" samoloty z Indii

Doradca rządu: UK "może być na początku trzeciej fali pandemii"

Anglia: Dystans społeczny "zostanie zniesiony w przyszłym miesiącu"

Regulator: Szczepionkę Pfizera/BioNTechu można przechowywać miesiąc w lodówce

Wielka Brytania "strefą mutowania koronawirusa"?

  Komentarze
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.07.2021
  GBP 5.3349 złEUR 4.5747 złUSD 3.8851 złCHF 4.2208 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama