Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Amazon pracuje nad urządzeniem odczytującym ludzkie emocje

Amazon pracuje nad urządzeniem odczytującym ludzkie emocje
Firmy z branży technologicznej chcą nauczyć się rozpoznawać emocje swoich użytkowników. (Fot. Getty Images)
Amazon pracuje nad urządzeniem ubieralnym zdolnym do odczytywania ludzkich emocji. Nowy gadżet będzie można nosić na nadgarstku i obsługiwać z użyciem komend głosowych oraz towarzyszącej mu aplikacji na telefon.
Reklama

Nowy gadżet, nad którym koncern Jeffa Bezosa współpracuje z firmą produkującą sprzęt Lab126, ma być oferowany jako urządzenie wspomagające dbanie o zdrowie. Lab126 to firma, która pracowała już z Amazonem przy rozwoju takich produktów jak telefon Amazon Fire i inteligentne głośniki Echo, oraz asystent Alexa.

Nowe urządzenie Amazona ma być wyposażone w mikrofony, które we współpracy z odpowiednim oprogramowaniem będą rejestrować głos użytkownika a następnie rozpoznawać jego stany emocjonalne na podstawie analizy zebranych próbek. Według źródeł, w przyszłości produkt ma spełniać m.in. funkcję doradzania użytkownikom sposobów, w jaki będą oni mogli poprawić jakość interakcji z innymi ludźmi.

Opracowanie technologii rozpoznawania emocji przyda się m.in. w branży reklamowej. (Fot. Getty Images)

Technologia rozpoznawania emocji może pomóc Amazonowi zacząć gromadzić dane, które znajdą zastosowanie w marketingu ukierunkowanym, ale pozwolą firmie również przyjrzeć się rynkowi produktów medycznych.

Patent, który został zgłoszony przez Amazon w 2017 roku, opisuje system rozpoznawania wzorców głosowych użytecznych do określenia stanów emocjonalnych użytkownika urządzenia takich jak "radość, gniew, zmartwienie, smutek, strach, obrzydzenie, nuda, stres i inne".

Treść dokumentów patentowych została upubliczniona w ubiegłym roku i sugeruje, że Amazon może chcieć wykorzystać zgromadzone dane tego rodzaju do lepszego dopasowywania usług do swoich klientów. Inny wniosek patentowy Amazona obejmuje natomiast system oddzielania głosu użytkownika urządzenia od hałasów w tle. Również ta technologia może znaleźć zastosowanie w nowym produkcie.

Obecnie nie wiadomo, na ile zaawansowane są prace nad projektem. Nie jest też jasne, czy urządzenie kiedykolwiek trafi na rynek konsumencki. Agencja zaznacza, że Amazon często eksperymentuje z nowymi produktami, ale niektóre z nich nigdy nie wchodzą do dystrybucji.

Nad technologią rozpoznawania ludzkich emocji pracują również inne firmy, takie jak m.in. IBM, Google i Microsoft. 

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.09.2019
  GBP 4.888 złEUR 4.341 złUSD 3.941 złCHF 3.965 zł

  Sport


  Reklama