Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Amazon do pracowników w UK: "Rzućcie pracę, a pomożemy wam założyć firmę"

Amazon do pracowników w UK: "Rzućcie pracę, a pomożemy wam założyć firmę"
Koncern zamierza także zapłacić takim pracownikom równowartość trzymiesięcznych zarobków, czyli ok. 5 tys. funtów. (Fot. Getty Images)
Pracownicy Amazona, którzy zrezygnują z pracy w koncernie i założą firmy dostarczające jego przesyłki, otrzymają pomoc w rozwoju tego biznesu. Ogłoszona wczoraj oferta to jeden ze sposobów, w jaki Amazon zamierza usprawnić swoje usługi - pisze agencja Associated Press.
Reklama

AP zwraca uwagę, że amerykański koncern, prowadzący największą na świecie sieć sprzedaży wysyłkowej, przygotowuje się do tego, by skrócić czas dostawy paczek do nawet jednego dnia.

Jak zapowiedziano, Amazon gotów jest pokryć koszty rozpoczęcia takiej działalności osobom, które zdecydują się zrezygnować z pracy i zostaną przyjęte do programu. Koncern zamierza także zapłacić im równowartość trzymiesięcznych zarobków, czyli ok. 5 tys. funtów.

Oferta skierowana jest do zatrudnionych w pełnym lub częściowym wymiarze godzin, a także tych osób, które pracują w magazynach firmy przy pakowaniu i ekspediowaniu przesyłek.

Agencja zwraca uwagę, że propozycja dla pracowników jest kolejną częścią rozpoczętego przed rokiem programu Amazona, zachęcającego do tworzenia małych firm dostawczych w ramach planu koncernu, który chce dostarczać przesyłki swoimi siłami - bez konieczności korzystania z usług poczty, firm kurierskich itp. Koszty stworzenia takiej firmy w USA wynoszą ok. 10 tys. dolarów, a uczestnicy programu mogą wydzierżawić samochody z logo Amazona.

"Cieszymy się, że możemy zainicjować inicjatywę mającą na celu spełnienie marzeń pracowników o prowadzeniu własnej firmy. Klienci oczekują więcej niż kiedykolwiek i musimy stworzyć jeszcze lepszy łańcuch dostaw" - zaznaczył cytowany przez "The Telegraph" szef Amazon UK, Doug Gurr.

 

  Komentarze


  • Prawda
   14 maja, 08:57

   a uczestnicy programu mogą wydzierżawić samochody z logo Amazona. hmm jelenie w terenie

  • Piotr S
   14 maja, 16:06

   Dokladnie. Self employed nie ma zadbych praw. A znow Ltd utrzymywanie ksiegowego , to swietny biznes dla naiwnych.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.09.2019
  GBP 4.906 złEUR 4.343 złUSD 3.927 złCHF 3.961 zł

  Sport


  Reklama