Menu

Aleksandra Kurzak laureatką Nagrody im. Bogusława Kaczyńskiego

Aleksandra Kurzak laureatką Nagrody im. Bogusława Kaczyńskiego
Aleksandra Kurzak to światowej sławy polska śpiewaczka operowa. (Fot. Facebook/Aleksandra Kurzak)
W Warszawie, w nocy z 15 na 16 czerwca, światowej sławy śpiewaczka Aleksandra Kurzak, otrzymała nagrodę za wybitne osiągnięcia w dziedzinie wokalistyki operowej i propagowanie najwyższych wartości muzyki poważnej na świecie.
Reklama

Aleksandra Kurzak była jedną z gwiazd koncertu "100 lat", który odbył się 11 listopada ubiegłego roku w londyńskim Royal Albert Hall, z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

W ubiegły weekend światowej sławy śpiewaczka operowa została laureatką Nagrody im. Bogusława Kaczyńskiego.

Po zakończeniu opery „Madame Butterfly" Pucciniego na Placu Defilad w Warszawie, Aleksandra Kurzak została uhonorowana jako pierwsza kobieta - "Złotą Muszką". Nagrodę w obecności prawie 5 tysięcy widzów wręczył dyrektor artystyczny Fundacji „ORFEO" im. Bogusława Kaczyńskiego Krzysztof Korwin-Piotrowski.

Pierwszym laureatem Nagrody im. Bogusława Kaczyńskiego został, 3 tygodnie temu, Piotr Beczała, uznawany za jednego z najlepszych tenorów lirycznych na świecie, zdobywca International Opera Award w 2018 roku.

Aleksandra Kurzak w wieku 27 lat zadebiutowała Partią Olimpii w Opowieściach Hoffmanna Offenbacha w Metropolitan Opera. Występuje w najsłynniejszych teatrach operowych. W 2015 roku zdobyła nagrodę jako najlepsza śpiewaczka na świecie w konkursie International Opera Awards.

Tytułowa partia Madamy Butterfly była zaśpiewana przez Aleksandrę Kurzak po raz pierwszy na Placu Defilad w Warszawie. Na scenie plenerowej pojawili się także m.in.: mąż artystki, wybitny tenor Roberto Alagna i znakomity baryton Andrzej Dobber, Sinfonia Varsovia i Chór Filharmonii Narodowej, a dyrygował Marcello Mottadelii.

Na filmie poniżej: Aleksandra Kurzak w duecie z mężem Roberto Alagną.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.08.2020
  GBP 4.912 złEUR 4.417 złUSD 3.750 złCHF 4.089 zł

  Sport


  Sport

  Reklama